| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa incep o conversatie pe fb cu un baiat de care imi place? Nu ne cunoastem deloc, mi-a dat cerere si as vrea sa vorbesc cu el, dar de obicei dupa "buna ce faci?" se blocheaza totul.

3 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Adevărul este că sunt persoane cu care poţi vorbi zile întregi iar cu altele foloseşti ''Cmz? '' din 2 în 2 minute.

Sper că ştii la ce mă refer.

| Rakanishuu a răspuns:

Când îl întrebi ce face, mă gândesc că nu e idiot să zică "bine, tu?", şi că de fapt zice ce face, nu?
Dacă da, uite un exemplu micuţ: Ce faci? Ascult muzică, tu? Stau, ce asculţi? *îţi dă link*, şi începeţi să vorbiţi despre rahatul ăla. laughing) Apoi îi mai pui câte o întrebare din când în când. Nu ştiu. caută un motiv pentru care să-l faci să-ţi povestească chestii neinteresante despre el. Dar în aşa fel în cât să-i placă să vorbească, nu să-l ţii tu de vorbă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uau. Pai totul se blocheaza la aia anti-sociabili sau care au darul de a plictisi oamenii.