| rLdw0w a întrebat:

Salut,... am sa trec direct la subiect, imi place de o fata mult, dar nu stiu cum sa incep sa vorbesc cu ea ( prin facebook ). Nu am nici o idee de conversatie, as vorbi cu ea in realitate dar sta departe de mine. Vreo idee de conversatie? funda!

3 răspunsuri:
| ZabuzA1999ByMe a răspuns:

Pai uite ce stiu eu sper sa iti fie de ajutor: prima data tu incepi conversatia
astepti daca iti raspune.Chiar daca nu o face astepti si nu ii trimite alte mesaje o sa iti raspunda ea la un moment dat incearca sa pornesti un subiect de dicutie de exemplu: sunt foarte suparat astazi crying
ea o sa intrebe de ce
tu o sa zici cv gen mi-a murit papagalul sau cainele si il iubeam asa de mult
pe parcurs incearca sa aflii mai multe despre ea si a 2-a sau a3-a zii incearca sa ii trmiti un cadou prin posta ceva din inima acum nu stiu daca te-am ajutat foare mult dar sper sa mearga

| Alincs3333 a răspuns:

Incepe cu un subiect mic apoi marestel pana iti prinzi curaj si cerei prietenia, dar asta in realitatea, du-te la ea acasa (fara sa te vada parinti ei) si cerei prietenia... Orcum mult succes

| Vutulica a răspuns:

Daca ea te cunoaste poti sa o intrebi ce mai face si de aici degenereaza totul, dar daca nu va cunoasteti, e o buba mare.
Daca pare "de treaba" poti sa o intrebi daca ea are cont pe TPU si daca da sa ii cauti contul, ii raspunzi la intrebari foarte bine, ca un adevarat gentalmen
Poate peste cativa ani, cine stie?