| Loremary a întrebat:

as vrea sa va cer un sfat : Eu lucrez la o familie stau cu un copil de 5 ani.si parintii copilului vor sa bage in casa 2 baieti, in chirie, pe care nu ii cunosc.Problema ii ca camera unde o sa stea baieti.trebuie sa dorm si eu. Nu stiu ce sa fac, tin sa mentionez ca mama copilui, de care am grija mi-a spus ca pot sa dorm cu ea in camera.Imi dati un sfat va rog!

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

Pai tu poti doar sa accepti situatia sau sa-ti dai demisia. Nu ai cum sa le impui sa nu aduca chiriasi, la fel cum nici ei nu iti pot impune sa dormi cu barbati straini in camera.

7 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Este un mod elegant pentru ea si jignitor pentru tine, de a renunta la serviciile tale! As renunta la aceasta oferta!

| cuvant a răspuns:

E dreptul tau sa le explici ca nu ti-ar conveni sa dormi cu ei in care si sa gaseasca alta solutie deoarece ai nevoie de intimitate. Daca iti zice ca poti sa dormi cu ea in camera pe termen lung e acelasi lucru ai dreptul sa spui NU si daca nu accepta poti pleca.
Ai grija sa nu fie doar un lucru a te indeparta de acest job. Daca ai contract de munca in care iti scrie ca ai o camera a ta poti apela in instanta. Daca nu singurul lucru e sa accepti sa dormi cu ea in camera sau sa pleci.

| Laura a răspuns:

Și care-i problema?

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Păi ție ce anume nu îți convine?

| RoseOfTheFire a răspuns:

Cauta-ti alt loc de munca.winking

| Preda_Mariana_1972 a răspuns:

Daca ai nevoie de acest job neaparat accepta sa dormi cu ea.

| CristinaVrajitoarea a răspuns:

Dormi cu aia in camera vrei sa dormi cu o persoana de alt sex in aceiasi camera.cred ca nu.