| Nicoleta_Nico_1997_Qi8X a întrebat:

Buna TPU sad Astazi dimineata m-am certat cu cea mai buna prietena a mea :'(
Sa va zic povestea.

Eu si andreea ne-am cunoscut de la scoala. Pana primavara asta nu ne-am suportat. Apoi ne-am apropiat. Ne distram, mergeam una la alta, eram ca doua surori. Insa recunosc avea niste gesturi urate! In fiecare zi ma injura de mama (care este decedata din mai straight face ) si de tata. De morti si de dumnezei. De toate chestiile! Cand ma suna sa ma cheme afara in 10 minute trebuia sa ma imbrac si sa fiu la usa la ea (mie imi ia doua ore sa ma pregatesc). Daca intarziam un minut ma injura in toate felurile. Cand plecam cu familia undeva si nu ieseam afara se supara si vorbea tot felul de prostii, ca nu ii sunt fidela! Multa lumea mi-a spus sa nu mai am atata mila de ea, ca ea ma foloseste. Eu ignoram totul! Eram lesinata pot zice dupa ea. Am avut o perioada in care imi era rau foarte tare. Cand au venit alte fete mi-a zis sa plec acasa sub pretextul ca mie rau, dar cand nu erau zicea las' ca-ti trece, etc.Multe prietene imi ziceau ca ma foloseste, sa nu mai am mila de ea ca nici ea nu se rupe dupa mine. Acest lucru mi la zis si bunica mea happy

Răspuns Câştigător
| RandyMarsh a răspuns:

Buna!
Din ce am citit, este clar ca te foloseste.Ar trebui sa nu mai iei legatura cu ea, sa ii spui fata in fata.
Daca esti sociabila nu o sa iti fie greu sa iti faci prieteni noi, pe care sa ii alegi cum trebuie.
Decat mai multi prieteni care te vorbesc pe la spate si te folosesc, mai bine un prieten bun caruia ii poti afla repede personalitatea.

7 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Folosit sau nu, faza cu injuratul mai ales in circumstantele date (apropo, imi pare rau pentru pierderea suferita), mi se pare de NEIERTAT. Stiu ca e greu, dar termina orice legatura cu ea. O astfel de persoana NU iti poate fi prietena.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Treaba e destul de clara, se poarta ca o vaca, de ce iti pierzi timpul cu ea? Mai interesant e ca iti ia 2 ore sa iesi din casa

| xRebecaaa a răspuns:

Bună, Nicoleta!
Așa am pățit și eu, dar totuși de ce să mai ai încredere în ea, de ce să ai milă de ea? Ce? Ea are? Dacă aș fi în locul tău, i-aș face la fel. Ea cum s-ar simți? Mai ales că te înjură de familia ta, de mama ta... Nu are niciun simț fata asta? Deci, mai bine. las-o în lumea ei!
Sunt multe fete care sunt bune de prietene, nu numai ea! Este o falsă, e bună cu tine doar când are nevoie de tine, că în restul. oh go on

Caută altă prietenă, care să ai încredere în ea, și să nu vă certați.

Și. să nu ai milă de Andreea, că nici ea nu are milă de tine.

Te pup, scumpa :*.
Succes!

| MyNameIsAna a răspuns:

Termina cu ea Fato este 100% sigura de asta ea te foloseste

| Nicoleta_Nico_1997_Qi8X explică:

Azi dimineata mi-am luat inima in dinti si i-am zis totul. Ea s-a suparat si m-a injurat de mama. Am injurat-o si eu, dar apoi mam pototlit. Ea a continuat. A zis ca pune tiganii sa ma bate laughing si ca o sa imi faca zile grele. Intr-un fle ma simt vinovata. Oare de ce? Mama ei afce mereu scandaluri si ma gandesc ca o sa vina la scoala si vaface urat... straight face M aputeti ajuta cu un sfar ceva? Dau funda... big grin

| Victoria275 a răspuns (pentru Nicoleta_Nico_1997_Qi8X):

Eu iti recomand sa o eviti cat mai mult pe aceasta... aaaa...ce o fi ea. nu mai vorbi cu ea deloc si cand o vezi ocoleste-o.

| Adina6745 a răspuns:

Nu te mai juca cu ea! O sa te foloseasca, si te foloseste nu mai sta cu ea si mie mi s-a intamplat ceva cu prietena mea, dar eu nu o mai bag in seama, zic sa faci si tu la fel pentru ca din motivele astea cu mama ta si tatal tau nu se glumeste si se poate ajunge la batai si la scandaluri mari, fa-ti alte prietene mai bune si stai cu ele pentru siguranta ta! Funda?