| Fetitsa123 a întrebat:

Ce sa ac ca sa-mi mute parintii caluclatorul in camera mea.De 3 ani stau cu fratele meu in camera lui al calculator (eu am calculatorul meu si el al lui). Tata vrea dar mama nu.Tot spune ca trebuie sa ne intelegem bine eu i-am zis de multe ori ca nu vreau sa mai stau cu el dar tot cum a vrut ea a facut. De multe ori nea pedepsit ca nu ne intelegem bine dar na rezolvat imic ca ne purtam la fel. Ce sa fac sa o conving sa imi mute pc la mine in camera?

7 răspunsuri:
| lovegirl15 a răspuns:

Intr-un fel mama ta are dreptate, fratii trebuie sa se inteleaga.Dar te inteleg foarte bine si pe tine. Vorbeste cu ea cat mai calm si intelegator, roaga-l eventual si pe tatal tau sa intervina in favoarea ta:->Trebuie sa ajungeti la o intelegere la care toata lumea sa fie multumita.Asa ca vorbeste cu mama ta, insista si spuneti punctul de vedere, pentru ca intr-un final va trebui sa cedeze.
Succes.

| Psihoyounger a răspuns:

Nu înţeleg ce legătură are cum te înţelegi tu cu fratele tău şi cu calculatoarele. Cel mai bine ar fi să discuţi cu ea şi să îi explici că dacă muţi calculatorul în camera ta, nu înseamnă că te vei înţelege mai răi cu fratele tău. Dar fă şi tu un efort să vadă că vă înţelegeţi mai bine. Şi o să vezi că cedează.

| DemonAlex a răspuns:

Asta depinde numai de tine! Numai tu stii cum e mama ta, incearca sa vorbesti cu ea si nu o supara deloc, spune-i ca ai nevoie de PC la tine si ca nu te intelegi cu fratele tau.

| milena_1516 a răspuns:

Incearca sa te porti frumos cu fratele tau putin timp,cred ca mama ta nu crede ca esti destul de matura,inteleapta,stiu eu ca sa ai calculatorul tau, sa stii ca la mine a mers la fel faceam si eu, si ar mai trebui sa-i lasi lui acel pc si tu sa cauti un laptop destul de bun si nici prea costitsitor

| kitty_7228 a răspuns:

Incearca sa discuti frumos cu ei si comportate frumos incepe prin a face curat su cu dornta de ziua ta. Spunele ca esti mare si ca tie rusine sa stai cu fratele tau in camera in afara de asta nici nu va intelegeti bine incearca asawinking funtita?

| Vuducel a răspuns:

Mutati`l singur...Mama ta o sa tipe la tine o sa te certe etc. dar tatal tau o sa-i explice...si no sa ti`l duca inapoiwinking.
In cazul in care til duce inapoi in camera fratelui tau il mai muti odata, pana o sa cedeza.Bafta!

| denysa_6902 a răspuns:

Pai fi mai cuminte ...incearca sa o ajuti mai mult cu tot ce se poate spune-i ca nu mai poti sta cu fratele tau si poate.o sa-ti faca placerea.tongue inkearkasmug