| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
ce trebuie facut,sau ce este de facut,cand o fata mereu se enerveaza pe tine ca nu ii raspunzi,nu mereu face,dar cateodata cand face,te si sterge cateodata.
si mai si spune,ca se omoara in realitate, si ca moare in realitate cand ii spui si tu off-ul ce te deranjeaza la ea.
adica ea iti umple capul
dar tu ei sa nu
ce este de facut?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Raspunsul e sa rupi relatia si sa fugi. Fata are probleme mari, pe langa imaturitate, pe care tu nu ai nevoie sa ti le pui in carca.Nu e treaba ta sa repari pe nimeni si nici sa fii dadaca. Ce varste aveti?

Din ce descrii si prin comentarii, da, e clar ca relatiile din trecut si chiar modul in care a fost crescuta a dus la acest comportament.E nevoie de mers la psiholog. Daca nu este minora cu atat mai mult este un mare red flag! Run!

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Este majora si eu sunt major
am 20 ea 27
si nu imi place sa fiu dadaca
nu trebuie sa repar eu nimic
dar daca pot ajuta as fi bucuros
dar nu stiu cum s-o iau.

17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai bine va despartiti daca este o asa mare problema pentru tine sa o intelegi, mai ales ca ieri ai ingurat-o si i-ai vorbit urat.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Am auzit de tine
ca mai dai raspunsuri eronate pe TPU
si vad ca si aici o faci
nu am injurat-o am spus eu asta?
la ea e problema
eu mereu ma comport frumos cu ea si ea cateodata
dar cand nu o pot ajuta cu ce isi doreste pentru ca poate nu pot
se supara si imi zice lasa-ma pa
lasa-ma sau pa
lasa-ma sau plec
adica m-a rugat sa ii dau un cadou intr-un joc si pe conturile din acel joc nu mai aveam bani in joc si ii am spus
si a facut urat asa face
si ieri ma sters ca nu ii am raspuns doar ca nu eram atent la ce imi scrisese
se putea intampa orice orice
poate a venit cineva la mine la poarta
si trebuia sa ma duc sa vad cine e ce doreste ce vrea
nu trebuia sa ma stearga de multe ori ma sterge
si trebuie sa ii dau cerere inapoi
si se comporta ea urat nu eu
vreau sa ne intelegem dar nu se poate.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu uiti de la mana pana la gura cand jignesti oamenii, asa-i?
Astea nu le-am inventat eu, ci tu, uite ce ai scris chiar pe topicul asta:
A vorbi urat =inseamna: a jigni pe cineva!

"In 14 Iulie | BounceMusic explică (pentru Vonpulivan):
Tin la ea dar ieri ii am vorbit urat ca nu am mai putit ii am zis ce p*** mea ma stergi..."

| StoicAnalysis a răspuns:

Fuuuuugi! E piaza rea. Las-o ca te baga la sapa de lemn o femeie ca asta. Tu ca barbat nu ai nevoie de rahaturi de genul. E clar ca ea e stricata rau si nu ai ce sa mai faci. Chiar iti convine sa te **** cineva la cap in halul asta, doar pentru ca detine o pasarica si o pereche de sani? Las-o sa se dea singura cu capul de pereti. Concentreaza-te pe viata ta, nu pe rahaturile altora.

| BounceMusic a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Nu imi place frate, ca imi vine sa ma cert dar ca eu sunt baiat bun, las mereu de la mine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tin sa mentionez ca o stiu din noiembrie,si asa mi-a facut mereu,nu facea asa inainte cand ii spuneam,adica nici nu ii ziceam ce ma deranjeaza,dar ma stergea mereu cand lipseam sau astea,acum se supara si cand imi e imposibil sau greu sa fac ceva ce isi doreste, si zice bine pa,
sau mai zice
lasa-ma sau pa, sau lasa-ma sau plec
si cand plec zice, plangi ne despartim
plangi pa
inainte nu era asa zicea gata gata
nu va zic ca si de sarbatori cand am fost sa pazesc carnea cand s-a taiat porcul, ma sters si cu o zi inainte cand am spus mi-a facut urat rau de tot ca o las singura, si nu e vreo minora de asta
mi-a zis ca este mai rea ea asa si ca ii a murit tatal de acum 3 ani.
imi pare rau pentru ea dar nu e vina mea
nu ii am facut eu nimic eu mereu sunt langa ea
ce credeti?
ce spuneti?
de ce este asa?
pierderea tatalui a facut-o sa fie asa?

| Aleeqq001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă îți zice sa o lași, las-o! Ea o sa fie cea care o sa vina inapoi când vene ca nimeni nu îi mai joaca jocul

| BounceMusic a răspuns (pentru Aleeqq001):

Face urat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu o baga in seama! Joaca teatru pentru validare si atenție. Ai un pic de respect fata de tine si nu mai fi simp. Daca ea se comporta afectos cu tine, atunci fi si tu la fel. Daca ea nu te baga in seama, nu o baga nici tu, ca nu este speciala, si ia se cacă, e om ca si tine.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tin la ea
dar ieri ii am vorbit urat ca nu am mai putit ii am zis ce p*** mea ma stergi mereu
a zis bine pa
a inceput tot ea sa se supere a zis cred ca asta ma omor in realitate
ea e mai mare dar nu vreau sa isi faca nimic in realitate de ce o fi asa nu stiu
si a pierdut increderea in multe persoane a fost cu unul 2 ani inaintea la altul si a lasat-o dupa a mai fost cu unul 1 an si a inselat-o de acolo are traume
credeti ca de asta e asa?
si ce as putea sa o fac sa inteleaga
adica sa nu mai fie asa

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu este nici o trauma! Aia care au parasit-o, au folosito pentru sex si atat. Tu o iubesti si ia stie asta, de aia se joaca cu mintea ta. Cel mai probabil te tine pe post de cațelus. Ea il asteapta pe chad, si pana atunci se multumeste cu tine. In momentul care o sa intalneasca un baiat frumos care o sa se dea la ea, o sa te paraseasca fara nici un regret. Intr-o relatie trebuie sa existe armonie si respect de ambele tabere, dar din ce spui tu aici ia are momente de isterie nefondata. Este isterica cu tine pentru ca nu te respecta si nici nu te iubeste. Iti garantez ca tipilor dinaintea ta, nu avea curajul sa faca asta. Fa un mic experiment: de fiecare data cand tipa si urla tu ramai calm si rece. O sa fie socata pentru ca isi da seama ca nu mai are control asupra ta, nu te mai poate manipula.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai chiar nu facea asa
cu ala care a fost 1 an inaintea mea il stiu si nu facea asa cu el
imi zicea ca se poate sa il lase
dar nu facea asa
si stiu ca asa e
chiar odata m-a lasat.
cand gasise pe altul.
adica in acel joc

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Vezi, ca am avut dreptate. Iubita ta este damage total. Tu esti un baiat cuminte si educat. Ea cauta un chad care sa o domine din orice punct de vedere. Lu ala o sa ii faca tot timpul pe plac pentru simplu fapt ca este frumos si are bani si masina. Eu daca as fi in locul tau as incerca sa gasesc o fata linistita cu un low body count. Este greu ce-i drept dar nu imposibil. tine minte de la mine : high bodycount = distrusa mental, low bodycount=loiala si familista. Nu o spun eu o spun cifrele.

| Sistemulxxl a răspuns:

Las-o in pace. Ignora.

| nevermind1234 a răspuns:

Fa si tu la fel, sa vedem, ii convine? Si stai liniștit ca nu se omoară, se da in spectacol. Cine are gânduri sinucigașe le pune in practică, fără faca atâtea valuri. Nu trebuie sa te simți nici vinovat, nici responsabil de traumele ei. Exista psihologi dacă vrea sa le vindece, dar nu pare ca o interesează. Ii convine mai mult sa facă pe victima si sa fie ținută in puf. Ai si tu nevoie de înțelegere, esti si tu om. Învață sa te faci respectat.

| BounceMusic a răspuns (pentru nevermind1234):

Inteleg ce zici, am facut si asta, si tot asa face, tot ea se supara.
zice pa, ma las, odata cand voiam sa merg intr-un joc la niste prieteni cu noi adica familie in joc.
prieteni in viata reala
ca nu poate fi familie in viata reala.
a zis faci asta m-ai pierdut.