| RalucaAlina11 a întrebat:

Cum sa scap de un baiat care are 9 ani si ma place mie nu imi place de el si ma tot enerveaza este prea obsedat de mine si ma enerveaza cum pot sa scap de el? Dau Funda! :*

Răspuns Câştigător
| dragutzairina a răspuns:

Buna! Pai spune-i ca daca nute lasa in pace nu il mai bagi in seama.Si daca te mai enerveaza tu te comporti de parca nu l-ai vede, de parca ar fi invizibil.Asta o sa il enerveze si pararea mea este ca o sa te lase in pace.happy big grinFunditzzaaa? Apropo si am avut problema de acest gen si mie mi-a reusit cu nebagatul in seama. Deci fundita?puppy dog eyes big grin happy :*

7 răspunsuri:
| arrriadna a răspuns:

Buna. Pai daca te streseaza prea tare sunt 2 variante. Eu nu va stiu pe niciunul dar tu trebuie sa il stii pe el. Dupa cum vad lucrurile daca ii spui sa te lase in pace o sa te sacaie si mai tare stiind ca te enerveaza si chiar si prin asta tu ii dai atentie (deci ii place). Daca vrei sa il temperezi ii spui ca nu stii ce sa crezi inca despre el si ii propui sa iti fie amic (ceea ce are toate sansele sa il calmeze). Intre timp ii spui si mamei tale problema cu "asta mic", pentru ca sigur o sa te caute si pe-acasa si sa fie clara treaba. Ca amic poti sa ii spui ca ai treaba, ca pleci la piata cu ai tai, ca pleci din oras si, in complicitate cu mama ta poti sa te "evaporezi". Si s-ar putea ca fiindu-ti amic sa descoperi ca nu-i chiar atat de enervant ci pur si simplu are nevoie sa il asculte si pe el cineva de pe planeta asta iar tu pari sa fii o persoana buna si draguta... Ce sa zic? Acum am 33 de ani si o fata de 5. Dar cand eram de varsta ta am procedat dupa cum ti-am zis - mi-am facut din "admiratori" o gasca intreaga de prieteni buni-. Unul m-a invatat sa ma bat, unul m-a invatat sa fac snitzele, cu unul imi faceam temele la mate iar partea ce mai frumoasa este ca acum, dupa atata timp, cand toti avem familii, inca mai tinem legatura. Nu uita ca de-acum si pana la 16 ani iti pui bazele prieteniilor care sa dureze o viata intreaga si nu poti cunoaste un oom pana nu vorbesti srios, ca sa stii ce are in suflet si in minte. Bafta si sa ne spui cum s-a rezolvat pana la urma. A! Foarte important: Niciodata sa nu enervezi un "obsedat d-asta" ca nu mai scapi de el in veci si poate deveni si violent, deci "cu tact".

| Musique a răspuns:

Oh, te rog.
Tu ai mai mult?

| s3my a răspuns:

Tu cati ani ai? nu merge sa-i spui ca nu iti place de el si ca degeaba incearca?

Altfel : ce-ti face?

| Dariusuu a răspuns:

La 9 anişori nu ştie ce vrea, fi drăguţă cu el ( când trebuie ).

O zi perfectă îţi doresc.

| drogh a răspuns:

Vorbesti cu el si ii spui ca te deranjeaza faptul ca te cauta iar tu nu o sa ai niciodata nimic de aface cu el si sa te lase in pace!

| FlyingFox a răspuns:

Vorbeste cu el si explica-i ca te deranjeaza sa fie asa insistent si ca tie nu-ti place de el. Comunicarea e cheia!winking

| Alexucccccaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Buna draga mea. In primul rand daca nu merge cu frumosul, sa-i explici ca tie nu iti place de el si sa te lase in pace. Atunci incearca sa fi rea cu el, sa nu-l bagi in seama, sa nu-i dai importanta practic. La 9 ani nu cred ca e asa mare iubirea de nu mai poate, e inca copil nu stie la varsta asta ce inseamna sa iubesti pe cineva. Cred ca el prin iubire intelege sa se joace de-a fata ascunselea cu tine:*. Fi tu mai matura si fa-l si pe el sa inteleaga cum sta treaba. Eu intotdeauna mi-am rezolvat problemele cu vorba buna. Daca nu merge asa spune-i mamei tale sa vorbeasca cu mama lui. poate asa se rezolva:* Sper ca ti-am fost de ajutor.Te pup si multa baftahappy