| anonim_4396 a întrebat:

Cunosc un baiat frumos foc care face narav in viata mea si nici nu stiu sigur daca si el ma place. De obicei se uita drept la mine si uneori si zambeste. Pur si simplu nu mi'l pot scoate din cap. Sa vi'l descriu : are parul blond, ochii mici caprui, inalt, atletic si este cel mai popular din cartier. Dar acum am un prieten pe care il iubesc mult si sunt cu el de 7 luni dar nu ii sufar prietenii. Nu stiu pe care sa il aleg amandoi sunt blonzi si au ochii caprui [ preferinta mea la baieti ] doar ca baiatul ala e mult mai ingrijit ca prietenul meu si nu fumeaza si e foarte popular. In schimb prietenul meu fumeaza, nu e punctul lui forte sa se ingrijeasca, si nu prea ma baga in seama. Va rog ajutati-ma! Multumiri anticipat!

P. S. : Toata lumea zice ca baiatul respectiv ma place dar nu stiu ce sa mai cred.

Răspuns Câştigător
| Morena30 a răspuns:

Buna, eu cred ca baiatul respectiv chiar te place dar nu are curaj sa te abordeze deoarece tu ai prieten.Nu ar trebui sa faci comparatie intre cei doi deoarece fiecare are defecte care se compenseaza prin alte calitatiwinking.Eu cred ca ar trebui sa te gandesti bine pe care il placi cel mai mult, care te atrage sau pe care poate il iubesti. Faptul ca te gandesti la alti baieti cand tu de fapt esti cu altcineva demonstreaza ca nu prea tii la iubitul tau, deci cred ca ar fi mai bine sa te desparti de el daca nu il placi si poti incerca o relatie cu celalalt.Trebuie sa te gandesti bine cine te atrage mai mult si sa iei o decizie.Tu stii cel mai bine ce simtiwinking
Sper ca te-am ajutat. Funda?batting eyelashes

11 răspunsuri:
| TrixLove a răspuns:

Poate ar trebui sa faci ce crezi...desi la cum imi explici ce simti, nici tu nu prea stii ce sa crezi. Oricum. In materie de baieti nimeni nu se pricepe, deoarece depinde de persoane. Acum...persoana pe care o cunosti cel mai bine esti tu, deci trebuie sa faci ce stii tu ca ar trebui. Nu ar fi indicat sa incep sa-mi zic de faptul ca daca fumezi nu e bine sau alte prostii de-astea, care la urma urmei nu cred ca au importanta in felul asta. Daca ai deja lucruri la prietenul tau care nu-ti plac, inseamna ca fortezi relatia. Faptul ca nu se ingrijeste, ca fumeaza si ca nu iti plac prietenii lui, sunt deja 3 motive pentru care ar trebui sa pleci la celalalt. Nu stiu. Sincer, cred ca ar trebui sa vezi care te place mai mult. Asta conteaza. Ce cred si ceilalti, nu numai ce crezi tu.

Răspuns utilizator avertizat
| 123321998896768 a răspuns:

Buna sincer as zice sa-i dai papucii la actulul deoarece este cum este sau daca nu schimba-l sa fie cum vrei u. si cu baiatul acela popular as zice sa aflii cu adevarat daca ii place de tine si fi sigura ca este chiar asa de bun. fundita?

| ImHereForYou a răspuns:

Off...eu te inteleg cel imi bine!crying
Daca se uita la tine si iti zambeste, asta inseamna ca te placewinking
Un mik sfatbig grinaca-l iubesti cu adv spune-i. poate veti avea sh o relatie...

| spirt1 a răspuns:

In primul rand.Ai zis ca se uita uneori drept la tine si zambeste.E clar un semn de afectiune fata de tine. Daca ti-a mai zis si altcineva e clar ca te place.In al 2-lea rand, esti cu prietenu tau de 7 luni,dar el nu te baga in seama,nu se ingrijeste, etc, dar pare ca baiatu celalalt are tot ce vrei tu si e si popular.Acum depinde de tine. Poti sa risti si sa te dai pe langa baiatu' de care iti place, dar poate sa nu fie genu care sta cu o fata asa mult cum e prietenu' actual, sau sa ramai cu cel actual.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Daca spui ca te atrage acel baiat, ar trebuie sa te duci si sa va propuneti o zi (cat mai repede) sa merge-ti in parc sau la un film, apoi sa incepi o discutie cum ar fi."Sti eu tot am vazut ca te uitai la mine si imi zambeai, tie cumva iti place de mine?" Pe un tot de dragalasenie, iar el daca va zice ca da, si dupa spusele tale trebuie sa il ignori pe fostul tau prieten, daca te suna sa nu raspunzi dar nici sa inchizi, daca te vezi cu el nu-l bagi in seama decat buna ziua si sa incepi o noua relatie cu acel baiat dragut de care ai zis. Daca acel baiat va zice nu, atunci va continuati plimbarea si va propuneti sa deveniti amici, apoi te intorci la iubitul daca nu vrei sa-l parasesti, dar dupa spusele tale eu l-as parasi sad. Sper ca ti-am fost de folos!big grin

Răspuns utilizator avertizat
| ĎĮĐĬ a răspuns:

Asculta-ti inima.

| AB01UK a răspuns:

Dupa descrierea ta este un baiat care te iubeste si te sfatuiesc sa faci ce iti cere inima.Eu las alege.

| Ancuta_6794 a răspuns:

Pai incearca sa vb mai intai cu prietenii lui, sa vezi daca el vorbeste despre tine cu ei si daca da, apoi incearca s vb si cu el, sa-i sp ca iti place d el. dar ai spus ca ai prieten d 7 luni, nu ti-e greu s renunti l el? ai sp ca il iubesti iar daca e asa, ar trebui sa il accepti asa cum e, j cu bune si cu rele. eu nu as renunta l prietenul meu pentru altul mai frumos, daca e frumos asta nu inseamna ca are si sufletul l fel de frumos, j oricum frumusetea exterioara nu prea conteaza ci caracterul. ai mai spus ca prietenul tau nu prea te baga in seama dar asta nu inseamna ca nu te iubeste, poate asa e firea lui mai distant, daca nu tinea l tine, nu cred ca statea cu tine 7 luni. inconcluzie un prieten vechi nu se da pe unul nou...

| Dienutza_4772 a răspuns:

Ms pentru raspunsuri :* Mi-ati fost defolos. Cred ca il voi parasi pe prietrenul meu actual si voi incerca o relatie cu baiatul respectiv