| liuda15 a întrebat:

Daca mama e bruneta cu ochii caprui si tatal- blond, ochi albastri, copiii parintilor respectivi cum vor fi, blonzi sau bruneti?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu se poate sti, pot fi blonzi, bruneti, sateni, roscati. Depinde de cel putin 12 generatii in urma. Totusi, posibilitatea cea mai mare (de cam 30%) este sa fie sateni sau bruneti, cu ochi caprui.

Abh
| Abh a răspuns:

Eu sunt bruneta, sotul meu e blond avem 2 fete una e satena cu ochi caprui iar cealalta e blonda cu ochi verzi.

| EUSIATIT a răspuns:

Depinde. daca nu ti place te vopsesti in culoarea pe care o vrei.

| Cretzule a răspuns:

Unchiul meu este blond cu ochii albastri si matusa mea bruneta cu ochii caprui si copii lor sunt blonzi cu ochi caprui.

| Daniutza a răspuns:

Sateni

| onemaninsane a răspuns:

Depinde!