| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU
Deci, iubitul meu e din Ploiesti (satul Vadu Părului, iar eu sunt din Severin... știe cineva cum m-as putea duce să îl vizitez? Adică cu un autocar sau cu trenul?

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Veniți unul spre celălalt, la mijloc: Pitești, Slatina

| darrio2007 a răspuns:

Cum l-ai gasit asa de departe? Ia un tren spre Bucuresti, ca oricum trece prin Ploiesti.

| Bizon95 a răspuns:

NU exista nici un sat in Ploiesti
si nu a existat vreodata, poate cand insasi Ploiestiul a fost un sat
pentru ca Ploiestiul ESTE UN ORAS, NU UN JUDET
judetul se numeste Prahova

in orice caz, ia trenul pana la Ploiesti si de acolo tranvaiul pana la autogara, iar apoi maxi-taxi
https://www.google.com/search?q=Vadu+Părului+maxi+taxi

eventual poti sa il intrebi pe el cum se ajunge din Ploiesti la el in sat, ca sunt sigur ca stie

alte solutii in afara de tren:
https://www.blablacar.ro
sau alt car sharing, daca gasesti!

happy gay sex, ca numele tau sugereaza ca esti tot baiat ca "iubitul" tau!

| Criss569 a răspuns (pentru Bizon95):

Sunt fată ce dracu?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu esti baiat?

| Criss569 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Sunt fată, dar așa mi-am pus numele

| Bizon95 a răspuns (pentru Criss569):

laughing
nu te supara, insa Cristi e nume de baiat, trebuie sa scrii Cristina, Cristie, ceva de genul asta

si dupa cum vezi si altii au crezut ca esti baiat tongue

in orice caz, drum bun, si trebuie sa fie un baiat foarte special daca tu te duci la el si nu vine el la tinewinking

Răspuns utilizator avertizat
| AliGab a răspuns:

Https://mersultrenurilor.infofer.ro/......tineraries
Calea mai usoara: Poti lua trenul pana la Ploiesti Sud, iar de acolo un personal spre Buzau si cobori a treia statie in halta Muru. De acolo o iei pe jos cam 2 km spre case (partea dreapta cum cobori din tren). Daca ai noroc si trece pe acolo poti lua microbuzul cei 2 km
Calea mai complicata: iei trenul pana in Ploiesti, taxiul pana in bariera Bucov (obor) si apoi microbuzul

| Criss569 a răspuns (pentru Neamtu20):

Stiu laughing