| Ariamnaa a întrebat:

Bună! În Decembrie s-ar putea sa ma programez sa imi fac buletin. Si as vrea sa stiu daca ai buletin poți merge cu trenul, dar neînsoțita de parinte? Vreau sa imi iau bilet de tren Ploiesti Zalau si nu prea stiu cum e, vreau sa imi spuneti daca am buletin ma pot duce sa imi fac singura bilet de tren fara acord de parinte cu carnetul de note si buletinul?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, poți.

| Nirvanaaa a răspuns:

Da, dacă ai actul de identitate și carnetul de elev, poți circula singura cu trenul și îți poți lua bilet.

| RomilaPaul2000 a răspuns:

Da boss, sa stii ca cu buletinul poti face multe lucruri, chiar ca minor pentru ca de pe buletin pit afla totul despre tine, unde stai si tot o data si numele parintilor tai etc.