| elena64 a întrebat:

din nou am aceeasi situatie cu fosta cea mai buna prietena ca sa spun asa deci ma dispera cica imi zice ea mie ca eu am folosit-o pe ea numai ca sa ies in oras si in parc si chesti din astea dar ea nu isi da seama ca mie nu imi convine sa ma barfeasca cineva mai ales ea daca nu ar mai fi facut chestia asta pana acum poate ca as fi iertat-o dar asa nu, cum naiba sa o fac sa ma lase in pace i-am spus ca nu mai are rost sa fim prietene pentru ca eu nu mai am incredere in ea am si ocolit-o dar tot de geaba ce sa mai fac? angry FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Drolja a răspuns:

Vai, scumpa, oamenii de genul ăsta trebuie evitaţi. sad Că după aia greu mai scapi de ei, uneori zici că sunt bătuţi în cap şi nu înţeleg.
Dacă nu acceptă să discutaţi, las-o baltă şi nu îţi mai bate capul cu ea.

După cum mai zicea cineva, caută prieteni adevăraţi, care dacă au ceva de zis, să zică în faţă, nu să bârfească.

Dacă u o ocoleşti, dar nu te lasă în pace, ia-o la o discuţie şi zi-i să clarificaţi totul odată şi după aia să te lase. Zi-i tot ce aveai de reproşat şi să facă şi ea ceva la fel, iar după să nu mai rămână resentimente.
happy

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Pur şi simpu ignor-o!

| Undercover10 a răspuns:

Nu are rost sa te enervezi si nici sa te superi! In primul rand, poti sa ii explici ca barfindu-te( si nu o singura data, din cate am inteles), nu iti este prietena adevarata! Ii spui ca tu nu ai face niciodata asa ceva, si ca nu te reprezinta genul ei de om.O sa mai vorbeasca o saptamana, doua si apoi o sa isi dea seama ca nu mai are ce face!
Oricum, nu ai cum sa o schimbi, indiferent ce ai face! Am patit si eu asa, dar pur si simplu nu ma mai interesat persoana respectiva, i-am dat cu flit urgenthappy Te sfatuiesc sa faci si tu la felhappy
Gaseste-ti prieteni care te apreciaza si sunt alaturi de tine mereu (fii mai selectiva).
Mult succeshappy

| mihaela155 a răspuns:

Te inteleg! Asa am avut si eu una disperata dupa baietii si ma enerva mult! Trebuie sa eviti oameni astia cat mai mult! Spune-i sa te lase in pace ca nu mai ai ce vb cu ea.Bye!:*