| VladuClaudia a întrebat:

eu vreau sa intru in Liceul Elena Cuza(Bucuresti)...la pedagogie..am dat probele, am fost admisa dar nu stiu cu ce medie se intra m-am uitat pe diferite site-uri dar nu scrie nimic..doar la proflul filologie,unde s-a intrat anul trecut cu 8, 60 si la matematica.Din cate am inteles eu se iau primele 30 medii mari...Eu am media de admitere 9, 24 ..credeti ca o sa intru?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi toate informațiile pe www.edu.ro
Mult succes!
Pa, pa.

| alessia5158 a răspuns:

Gasesti un reper si pentru profilul pedagogic chiar pe site-ul colegiului ( in 2012 media minima-> 7, 88 iar cea maxima ->9, 40 ) :http://cnelenacuza.uv.ro/plan_sc.htm

Pana cel tarziu in 8 iulie, daca urmaresti listele afisate la sediul Colegiului, vei afla daca te numeri printre cei 30 de "fericiti"! Daca nu, in 8 iulie trebuie sa-ti ridici fisa de admitere si sa completezi optiunile--- vei intra la repartitia computerizata ( vezi calendarul :http://www.realitatea.net/......4625.html)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Se va afisa in liceu lista cu persoanele care au intrat.
E posibil sa intri, pentru ca vor fi multi care, desi au ocupat un loc, renunta in favoarea altor licee/profile.
SI nu uita ca, daca ai intrat, va trebui sa iti dai "acceptul" ca vrei sa te inscri la acel profil. Citeste brosura pe care ai primit-o de la diriginte ca sa afli mai multe.
Bafta!