| IubesteEa a întrebat:

Faza e ca am fost cu un baiat 1 luna si 2 saptamani P.S suntem la distanta asa si s-a despartit de mine din motiv ca merit pe cineva mai bun.Bun, asa duminica eu am plecat la nasii mei si am vorbit eu cu el ma rog am vorbit si de dimineata si i-am zis ca el niciodata nu ma cauta sau nu ma baga inseama am terminat de vorbit m-a bagat inseama 1.De ce a facut asta daca inainte nu ma baga? Si acum el ma baga inseamawinking Asa si l-am intrebat daca ii este dor de mine daca mai simte ceva pentru mine si a zis ca da ca ii e dor de mine si ca tine la mine, si i-am zis eu ca ma uit la un film Lol daca l-ati vazut, asa si i-am dat linkul sa se uite si el (i-am zis ca se potriveste cu mine filmul )Si face el ca cine vreau eu sa fie din film si fac eu ca nu stiu si el a zis ca e chad baiatul care s-a despartit de Lola si fac eu mda glume..si face el sau celalalt (adica iubitul Lolei) si fac eu ca nu stiu si face el sa ii zic ca stie el cine vreau eu sa fie..Ma rog apoi urma o parte in care Lola facea dragoste cu Jeremih, si zice el ca sunt eu cu el, apoi noi cand eram impreuna vorbeam numai despre prostii ca vin eu sa fac dus cu el nu stiu ce etclaughing P.s varsta mea si a lui nu conteaza. Dasta nici nu o spunwinking si i-am zis eu dus placut..si dupa a revenit el repede si fac eu dar repede ai mai terminat si face el ca da ca era mai scurt daca eram eu cu el dura mai mult, si cand vorbim i-am zis ieri ca am luat 10 la ceva si face el inteligenta mica ce esti love struck love struck sau nebunatica mica :* :*, si i-am zis ieri ca tremur si a zis sa am grija si i-am zis poate mor si face el mai bine mor eu decat u. Intrebarea mea este 1.De ce imi zicea faza cu dusul, ca daca veneam eu dura mai mult ca inainte cand eram impreuna? 2.De ce inca ma alinta? 3. El bate apropouri catre impacare? 4 Si de ce a zis ca mai bine moare el decat eu? Dau funda la cel \cea care a raspuns la toate intrebarile pe rand 1, 2, 3,4 Mersi!

Răspuns Câştigător
| Alexsiatit a răspuns:

Cam "alambicata" cam toata aceasta "scrisorica" a ta, cam cum cred eu ca sunt si dorintele care "salajuiesc in tine, dar haide sa-ncercam impreuna, cam asa:
1. Dusul ar cam vrea sa-nsemne dorul amandurora de-a face -macar uneori- inca sex impreuna.
2. La fel ca la raspunsul 1, la care-as mai adauga macar putina tandrete.
3. Incearca sa-ti spuna ca inca mai doreste femeia din tine, cum simt ca-l doresti si tu atunci cind aceeasi femeie din tine, se simte mult prea singura si totusi ea, in mod firesc si normal isi cere "drepturile" fiziologice.
4. Asta nu are atata elevanta pe cat ar trebui sa aiba o relatia pur fizica, indiferent de varsta, sex, experienta ori nivelul de intelegere al evenimentelor.
Cam atat deocamdata "unsincerteiubesc"
Alexsiatat(zambind)

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

De ce? pentru ca inca tine la tine, te iubeste

| AiciTrebuiaSaFieUnNume a răspuns:

Pai : 1. Ti.a zis treaba asta pentru ca a invatat sa te iubeasca, iar acum ii pare rau; 2. Te place. 3. Da! Normal ca vrea sa va imoacati si nu are curaj sa iti zica si o face prin alte intermediiwinking 4.Te iubeste beibwinking ..pe scurt : impacati.va fratethumbs up

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. Nu ai vrut să specifici vârsta dar modul de gândire te-a dat de gol. Eşti destul de mică şi el te manipulează uşor(dacă el are vârsta mai mare, dar dacă aproape ca a ta, atunci şi el mai are de crescut), şi ce iubire poate fi după o lună şi jumate? Sunteţi mici sau încă trebuie să vă maturizaţi, apoi se ajunge la discuţii despre: "duş şi etc", în plus, nu doar el a căutat aceste discuţii dar şi tu. Aşa că, copii, mai bine apucaţivă de ceva înţelep, adică de carte, şi creşteţi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa, la ce ai luat 10? La limba romana, cu siguranta nu. Dupa o relatie de 1 luna si 2 saptamani sunt surprins ca nu ati intemeiat o familie, poate si ceva nepotei...

Ideea e urmatoarea: du-te la scoala, ia cativa de 10 la limba romana si apoi intoarce-te si formuleaza intrebarea in asa fel incat sa aiba macar putin sens si sa nu para ca a fost scrisa de catre cineva sub influenta substantelor halucinogene.

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing big like, felicitari pentru raspuns! subscriu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Invata sa te exprimi.
2.Intrebarea ta e prosteasca si n-o sa primesti raspunsurile pe care le vrei tu decat de la pustii de 12-13 ani.Si zic ca intrebarea ta e prosteasca pentru ca subiectul intrebarii este "relatia" ta de 1 luna si 2 saptamani.straight face
Si mai sunt si fazele alea penibile in care povestesti cum va "intepati" voi.Penibil,serios.

| Alexsiatit a răspuns:

Multumesc pentru aprecierea ta "unsincerteiubesc" si daca am reusit sa-ti fi fost cat de cat "de folos", ma bucur...Alexsiatat

| IubesteEa explică (pentru Alexsiatit):

Npc da si raspunsul tau a fost de foloswinking

| ctlaida a răspuns:

1.Faza cu dusul nu am inteles-o.
2.Te alinta pentru ca tine la tine si te vrea innapoi.
3.DA si inca foarte multe.
4.Pentru ca el considera ca viata lui fara tine nu are sens. (practic nu conteaza daca sunteti sau nu impreuna nu vede viata fara tine, si prefera sa te stie bine chiar daca asta inseamnaa sa sufere el)
Eu zic ca tu ai in jur de vre15-16 ani iar el 17-18 asa am dreptate?

| IubesteEa explică (pentru ctlaida):

Da laughing

| ctlaida a răspuns (pentru IubesteEa):

Am experienta in spate cu varsta asta!
Iar felul in care descrii iubirea si lucrurile legate de ea te-au dat de gol, daca pot sa spun asa.
Sfaturile au fost inventate sa se spuna dar nu sa se si urmeze.
Eu am sa iti dau un sfat daca il vei urma este alegerea ta.
Nu renunta la scoala pentru nimic in lume Scoala este viitorul tau, acum ca am descoperit varsta ta as vrea sa iti spun ca:Tu esti la acel stadiu cand numai suporti pe nimeni si nimic si tioata lumea ti-se pare inpotriva ta(si a relatiei tale ). Revin-o cu picioarele pe pamant si nu te impaca cu el imediat stai si analizeaza tot ce face si ce spune, faza cu dusul a spus-o pentru a te determina pe tine sa ii spui : ``fac orice sa ne impacam`` sau ``spune-mi ce fac sa ne impacam`` si el o sa inceapa cu faze de genul : ``sunt baiat am 18 ani, am nevoi, esti de acord sa merg la ghergalau (la bordel, prostituate)? el in mintea lui asteapta sa zici nu, ca sa iti poata aduce in minte `` daca tot suntem iubiti am putea intretine noi un act sexual. Atunci tu trebuie sa fii ferma si sa zici NU chair daca tentatia este mare!

Sa nu crezi ca nu tine la tine, TINE, dar interesul si nevoia lui este mai mare, sa nu te gandesti ca ar vrea acum sa aiba si copii cu tine, familie etc.
Ai grija daca mai ai nevoie de vreun sfat de la mine contacteaza-ma!

| IubesteEa explică (pentru ctlaida):

Iti multumesc foarte multwinking

| croitoru92 a răspuns:

Deci : 1. Iti spunea mai subtil ca vrea sa faceti sex; 2. Inca te mai alinta ca sa se joace cu tine, probabil ii place sentimentul ca cineva tine la el; 3. Nu cred ca te merita, daca te iubea nu te tinea in sah si daca vroia sa va impacati iti spunea; 4. Sa te faca sa te simti tu bine si nimic mai mult.
Bafta!

| OPsiholoaga a răspuns:

1. Probabil s-a despartit de tine pentru ca ar fi vrut sa fiti impreuna si fizic, iar " faza cu dusul " a spus-o probabil pentru a-ti da un indiciu pentru motivul despartirii.
2. Ori tine la tine si nu vrea sa te piarda cel putin ca prietena, ori doar "se joaca" [flirteaza] cu tine.
3. La fel ca in raspunsul de mai sus, ori vrea sa va impacati, ori vrea sa ramaneti prieteni, ori doar flirteaza cu tine.
4. E clar ca nu a fost adevar 100% in ceea ce a spus. Mai bine l-ai intreba daca doar flirteaza sau vrea ceva de la tine. Fii stapana pe tine si nu lasa unbaiat sa se joace cu mintea ta.
Bafta happy!