| IubesteEa a întrebat:

Faza e ca am fost cu un baiat 1 luna si 2 saptamani P.S suntem la distanta asa si s-a despartit de mine din motiv ca merit pe cineva mai bun.Bun, asa duminica eu am plecat la nasii mei si am vorbit eu cu el ma rog am vorbit si de dimineata si i-am zis ca el niciodata nu ma cauta sau nu ma baga inseama am terminat de vorbit m-a bagat inseama 1.De ce a facut asta daca inainte nu ma baga? Si acum el ma baga inseama Asa si l-am intrebat daca ii este dor de mine daca mai simte ceva pentru mine si a zis ca da ca ii e dor de mine si ca tine la mine, si i-am zis eu ca ma uit la un film Lol daca l-ati vazut, asa si i-am dat linkul sa se uite si el (i-am zis ca se potriveste cu mine filmul )Si face el ca cine vreau eu sa fie din film si fac eu ca nu stiu si el a zis ca e chad baiatul care s-a despartit de Lola si fac eu mda glume..si face el sau celalalt (adica iubitul Lolei) si fac eu ca nu stiu si face el sa ii zic ca stie el cine vreau eu sa fie..Ma rog apoi urma o parte in care Lola facea dragoste cu Jeremih, si zice el ca sunt eu cu el, apoi noi cand eram impreuna vorbeam numai despre prostii ca vin eu sa fac dus cu el nu stiu ce etcP.s varsta mea si a lui nu conteaza. Dasta nici nu o spun si i-am zis eu dus placut..si dupa a revenit el repede si fac eu dar repede ai mai terminat si face el ca da ca era mai scurt daca eram eu cu el dura mai mult, si cand vorbim i-am zis ieri ca am luat 10 la ceva si face el inteligenta mica ce esti sau nebunatica mica :* :*, si i-am zis ieri ca tremur si a zis sa am grija si i-am zis poate mor si face el mai bine mor eu decat u. Intrebarea mea este 1.De ce imi zicea faza cu dusul, ca daca veneam eu dura mai mult ca inainte cand eram impreuna? 2.De ce inca ma alinta? 3. El bate apropouri catre impacare? 4 Si de ce a zis ca mai bine moare el decat eu? Iar acum 08.04. 2013 i-am zis eu ce faci barbate si fac el bine, apoi i-am zis ce faci nu ti saluti iubita si face el iubii :X cf? si tot asa intr-o zi mi-a dat un banc iar el a zis iubii nu stiu ce.5.O bate apropouri? aseara mi-a zis ca ma iubeste daca pierde steaua si i-am zis eu te iubesc,iar el si eu love struck Scuze pentru ca nu prea intelegeti,dar mam grabit sa scriuwinking scuze dau funda la cel mai bun raspuns, la cel care a raspuns la toate intrebarile pe rand 1, 2. Mersii

Răspuns Câştigător
| gazza01 a răspuns:

1. Cred ca te baga in seama pentru ca si'a dat seama ca nu poate fara tine si ca te place/iubeste.
2. Poate te alinta pentru ca ii esti draga.
3. Posibil sa bata apropouri pentru impacare.
4. Vrajeli laughing multi zic asta si daca ar fi sa aleaga intre viata lui si a ta, si'ar alege'o pe a lui. fara suparare...
5. Poate ca motivul despartzirii era altul. Poate ca el credea ca et va pierde din cauza distantzei sau etc.
Ce distanta e intre voi? Va vedeti? big grin

2 răspunsuri:
| ɴιcoleтα a răspuns:

Pai daca il iubesti ce mai astepti un raspuns de la noi?
Daca a zis ca ii e dor de tine si a zis "si eu" (ca te iubeste), probabil chiar te iubeste.
Sper ca o sa fiti fericiti.

| Ama00 a răspuns:

In afara de faptul ca am murit de ras cand am citit ce-ai scris aici, o sa incerc totusi sa-ti raspund la intrebari. Dar data viitoare promite-mi ca nu te mai grabesti laughing
Deci: Cica zici tu ca s-a despartit de tine ca meriti ceva mai bun. Sa nu crezi 100% pentru ca e posibil sa nu fie adevaratul motiv.
Apoi, te-a bagat in seama desi inainte nu o facea, pentru ca i-ai reprosat intr-un fel iar el s-a simtit.
Faza cu dusul e ca o replica ca sa te provoace sau sa vada ce gandesti. Sau poate ar fi placut sa faceti dus amandoi. Era doar o idee thinking oricum daca sunteti la distanta n-aveti cum sa faceti dus impreuna.
Inca te alinta pentru ca nu poate sa nu mai simta nimic pentru tine asa dintr-o data. Nu e masinarie. E si el om. Dragostea, daca te-a iubit, nu trece de pe o zi pe alta.
Nu pot sa-ti spun exact daca bate apropouri spre impacare. Numai el stie asta sigur. Iar faza cu "mai bine moare el decat tu" e tot asa o expresie; foarte rar baietii cred cu adevarat in asta. De cele mai multe ori e spusa ca sa dea fetele pe spate.
Fazele de le zici cu "barbate, iubi, iubita" si asa mai departe, am impresia ca va tachinati. Daca tu ai inceput cu asta el normal ca-ti canta in struna. Daca nu-l mai provoci poate n-o sa-ti mai zica. Pana la urma ori sunteti impreuna ori nu sunteti. Voi va comportati ca si cum ati fi impreuna dar de fapt nu sunteti. E aiurea.
Dragilor, nu va mai jucati cu iubirea, cu asa cuvinte, ca sunt prea mari. Nu cred ca la voi e iubire, imi pare rau. Nu ai de ce sa te superi, e o simpla parere.