| EllaBlackEyes a întrebat:

Iar caut sfaturi si o iesire dintr-o problema. Dar mai intai sa incep cu o intrebare: cat de important e pentru. voi sa primiti cadouri de ziua voastra?
Acuma sa incep cu problema: maine e ziua colegei de camera, pe care nu o suport absolut deloc pentru. cat e de...nesimtita! Cine e curios de poveste o poate citi aici: http://www.TPU.ro/......rt-colega/
Bun, si eu nu vreau sa-i iau nimic de ziua ei, pentru ca nu imi e prietena, pentru ca nu o mai suport la cate faze face si desi vede ca nu mi-e pe plac tot se linguseste pe langa mine si incearca sa-mi intre pe sub piele. Si de cateva zile imi tot da de inteles ca vrea cadou dar nu o suport, cum sa-i iau cadou?

Am zis ca cel mai bine ma prefac ca am uitat de ziua ei si eventual ii zic un "la multi ani" printre dinti si atat. Cadou? Nici vorba!

E buna solutia? Voi cum ati proceda?

Răspuns Câştigător
| Tania a răspuns:

Pai nu i-asi lua nici un cadou, cel multi i-asi zice la multi ani.
De ce sa imi cheltui banii pe o persoana care ma streseaza.In nici un caz! Gadeste-te:ea ti-ar cumpara tie ceva de ziua ta? Nu prea cred.
Mai bine iti cumperi tu ceva dragut.
Sau daca, daca toootusi vrei sa-i ii cumperi ceva.cumparai o floare spune-i la multi ani si ai scapat.
Dar eu zic sa nu ii cumperi nimic.

9 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Da-i un cadou - dar mai ieftin - sa nu-ti para rau dupa bani ha ha ha spune-i La Multi Ani - dupa care fugi repede dar nu mai te uiti inapoi - si ai scapat anul asta - pana la anul poate scapi de tot de ea

| negru30 a răspuns:

Am uitat sa-ti spun - eu de ziua mea plec de acasa - si am scapat

| cuvant a răspuns:

Spune-i La multi ani!, Imbratiseaz-o si daca vrei poti sa-i faci o cafea si stati si beti cate una impreuna. In rest nu stiu ce sa zic... Eu de vreo 8-9 ani nu mai primesc cadouri de ziua mea si chiar nu prefer. Imi place sa fac cadouri dar mai nou pun pretul pe ceva ce au nevoie.O carte, un semn de carte, o fotografie sau ceva ce sa fie mai mult decat un obiect.

| IooMar a răspuns:

Pai eu sincera sa fiu la cum face nu i-as lua nici-un cadou, i-as ura "la multi ani!" si atat...Nu ai de ce sa ii cumperi un cadou!

| Melody a răspuns:

Trebuia sa-i cumperi Codul bunelor maniere

| anca288 a răspuns:

Daca tot stai cu tipa aia mai bine evita discutiile pe cat posibil, toate stim cum sunt nesimtitele astea. Sfatul meu: du-te la un magazin din ala unde totul e la 13 lei si i-ai ceva de acolo! trebuie sa gasesti ceva, macar o esarfa.

| anca288 a răspuns:

Ceva de la magazinele de 13 lei

| scuipanela a răspuns:

Eu zic sa ii cumperi ceva dar ceva ieftin. gen : un tricou. fundita plss

| gabri80el a răspuns:

Cumpara-i o periuta de dinti, o matura ceva si pentru baie