| EllaBlackEyes a întrebat:

Va rog ajutor! Nici nu stiu daca am postat bine sau nu la categorie insa simt ca-mi sar din minti! Nu-mi mai suport colega de camera! Imi vine sa o arunc de pe balcon! Nu stie ce-i aia curatenie si mai ales respect! Nu-si spala vasele, nu spala baia (cel mai naspa e ca nu spala cada dupa ce face dus si trebuie sa o fac tot eu), pe dinti nu am vazut-o sa se spele niciodata, pune muzica noaptea si nu ma lasa sa dorm si efectiv ma inebuneste! Daca eu fac curat si sterg pe jos ea intra incaltata in camera si face urme si in plus imi foloseste si din cosmetice, gel de dus etc.
Am luat-o cu vorba buna si i-am zis ce nu mi-a convenit si nu a mers. Pe o ureche ii intra pe alta ii iese. Ma gandesc sa incep sa o terorizez si eu pe ea cumva ca daca am fost fata de treaba ea si-a batut joc. Cum sa fac? Ce metode sa adopt cu ea? Fundita si voturi la toti!

Răspuns Câştigător
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Aouleu ...imi inchipui cat de greu iti este sa traiesti cu un asemenea om,pai iti dai seama ca daca nu se ingrijeste pe ea,cum sa se ingrijeasaca ca curatenia din camera? Nici vb. Eu te sfatuiesc sa ii zici la obraz,nu pe ocolite,caci nu cred ca e dezghetata la mine ca sa inteleaga ceea ce vrei tu sa ii spui in mod indirect. Ceart-o,fa-o nesimtita,spune-i sa faca curat ca daca nu o dai afara, spune-i ca pute,starmba-te. Cred ca as da cu ea de pamant daca mi-ar face mie asa ceva! Iar cu muzica, ce sa zic, nu stiu, nu cred ca ar fi bine sa-i raspunzi cu aceeiasi moneda.Mai bine atragei atentia si zii ca vei depune o cerere la administartorul caminului sa te mute cu altcineva.Dar e de la tara?

Răspuns utilizator avertizat
20 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Stai linistita. Bine ca nu-i miros si picioarele.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dă milităria jos din pod. Pe mâna mea să fi fost, că dracu o lua dacă nu era curată și ordonată!
Pa, pa.

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Eu in locul tau i-as face observatie de fata cu toti colegii! e naspa tare sa sai in camera cu asemenea specimen dar daca administratorul nu face nimic? du-te in audienta la director si poate el face ceva explica-i problema si sigur va gasi el o solutie! mult succes pa pa

| Rapunzell a răspuns:

Buna! Daca stai la camin, nu poti vorbi cu administratorul? Sa va mute pe una din voi cu altcineva.

Răspuns utilizator avertizat
| NoKidding a răspuns:

Iti spun sincer ca daca nu ii raspunzi la fel prin gesturi si fapte, nu o vei face sa se schimbe. Ia incearca sa nu o mai bagi deloc in seama, arata-i ca nu esti afectata deloc cu ce face ea si raspundei la fel, cum ea te scoate din minti prin actiunile ei, fa'i si tu la fel, trezeste'te inaintea ei dimineata si pune muzica sa o trezesti, adu ceva urat mirositor in camera, fa mizerie si lasa asa, mananca'i toata painea sau arunc-o(din greseala) nu mai spala nimic SI odata ea constientiza ca trebuie sa puna mana la treaba, pentru ca ea e obisnuita sa le faci tu pe toate.si daca tu te opresti din a face toate treburile ea o sa fie nevoita sa faca curat sau iti va spune sa faceti impreuna. Poate vrei reusi.

| faaalyoana a răspuns:

Eu in locul tau, as trage-o de mot, si as intra in ea oleaca mai tare.
Inseamna k e foarte educata.
Daca nu se spala nici pe dinti e clar, ia intreab-o daca si-a facut igiena intima astazi...laughing)

| roxanarsene a răspuns:

Iubita asteapta sa adoarma si pune-i un hard rock la maxim tine-o tot asa vreo saptamana si ii spui daca nu se schimba o continui! si cosmeticele, cauta ca sunt cutii cu cheie si le incui!

| georgiana9022 a răspuns:

Hei pai ar trebui sa faci si u ce face ea cu toate ca n-ar fi o metoda buna ptc ar fi dezastru dar ar trebui sa o lasi odata pe afara adica sa nu o mai primesti in camera pe motiv de nesimtire sau ar trebui sa tragi o delimitare la camera jumate tie si jumate ei happy:* :X bafta si mi-e mila de tine sad

| TraficantăDeDulciuri a răspuns:

Buna.am fost in siutatia ta. Mai rau era ca imi folosea trusa de unghii, haine, placa, cosmetice, imi manca mancarea tot ceea ce era al meu ea folosea. am stat cu ea 1 an, la mine in casa, dar nu am avut ce sa fac ca era si verisoara mea si cand le ziceam la parinti ziceau ca le este rusine de parintii ei. Pe deasupra mai se dadea si la prietenul meu si imi facea numai necazuri pana intr-o zi cand m-a enervat ca ma suna cu nr ascuns si fix cand eram cu prietenul meu si am scos-o afara fara sa imi pese. Fata aia mi-a mancat zilele. In cazul tau poti vorbi cu administratorul sa te mute sau sa o mute pe ea alfel o sa ajungi rau.

| MrMike a răspuns:

Ia legatura cu gazda, sau cu cine va ia banii pe chirie, spune-i problema si presupun ca o sa rezolve intr-un fel sau altul

| 2xM a răspuns:

Cu fapte de genul "Terorizeaz-o și tu", "Da și tu muzică la maxim"," Fură-i și tu din cosmetice", nu rezolvi problemă, tu o prelungești înrăutățind-o.

Dacă stai la cămin, vorbești cu administratorul sau cu cine trebuie să te mute din acea cameră. Dacă stai în gazdă vorbești cu proprietarul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei.Nimeni nu își dorește o colegă de cameră ca a ta.Asta e cert.Nu cred că merge varianta cu terorizatul. Având în vedere faptul că ea duce lucrurile până la nesimțire, cred că așa mai rău o vei întărâta.Nu-i spune ce te deranjează așa în treacăt.Ia-o de mână frumos și vorbește-i serios. Spune-i clar ce te deranjează și că pentru o bună înțelegere între voi două, ar fi ok să înțeleagă ce-i spui. Dacă o vezi că tot nu respectă ce îi spui, trateaz-o cu arma care doare cel mai tare.Indiferența.Vorbește-i rece și dacă te întreabă de ce vorbești așa îi spui și motivul.Se vede că asta e stilul ei de viață și că îi e puțin greu să și-l schimbe. Întotdeauna se alege varianta cea mai comodă. Ajut-o să se schimbe și lucrurile se vor rezolva. Baftă!

| evelina_8943 a răspuns:

Da muzica la maxim. Furai cosmeticele, spune-i ca-i arunci periuta de dinti daca nu se spala si mananca usturoi apoi stai langa ea si razi cu gura deschisa.

| gabri80el a răspuns:

Din ce am inteles cred ca nu te doreste in camera

| bibi2085 a răspuns:

Sincer, scapa de cat cat mai repede. si genul de fapte"fa-i si tu la fel" s-ar putea sa nu functioneze pentru mult timp. Daca e vb de camin, vorbeste cu administratorul daca nu, da anunt la ziar de alte colega sau las-o pe afara!

| LiDiAngel a răspuns:

Dai 2 palme si pune-o la respect!
Ii faci cateva chest...de exemplu:
-ii bagi ceva scarbos in ciorapi happyhappyhappy (sa se mai spele si ea)
-ii uzi patul inainte sa se culce...
-iti iei niste dopuri de urechi sau alta muzica si mai tare...
-etc...
SAU...o dai afara si iti iei o alta colega happyhappyhappy

| Ollyy a răspuns:

Buna! am citit raspunsurile la problema ta, care se vede clar ca te deranjeaza si tu nu esti asa.nu stiu daca ar fi totusi bine daca te-ai comporta si tu ca ea sau mai rau.si cred ca nu e stilul tau.asa cred.poate ar fi mai bine sa vorbesti cu ea frumos si sa o faci sa inteleaga ca trebuie in viata sa fie curata si ingrijita,dar ma mai gindesc ca daca ea nu stie sa faca curat.poate ar trebui sa-i explici cum se face si sa-i areti tu. poti sa-i zici ca faceti impreuna si da-i si ei de spalat dusul, pe jos, bucataria... faceti impreuna si arata-i ca poate nu stie.nu stiu ce fel de caracter are poate o sa mearga. sper sa-ti fie de folos.Bafta

Răspuns utilizator avertizat