| daηă a întrebat:

Buna TPU sad. M-am uitat la emisiunea romania te iubesc. Romania te urasc! Nu-mi vine sa cred ca sunt 40.000 de copii orfani in romania iau statul nu lasa oamenii sai adopte sad. Nu se pot face nici adoptari internationale. Voi ce parere aveti? sad

2 răspunsuri:
| Johnny_3797 a răspuns:

Ca este o problema groaznica si parintii acestor copii sunt niste adevarate animale... daca dau nastere la o vietate si nu au grija de ea.Copii trebuie de salvat si de iubit pentru ca ei sunt viitorul nostru si ajutorul nostru la batrinete happy

| alexxxa93 a răspuns:

Poate ca asta e doar inceputul, pentru ca saracia e in crestere, iar eu iti spun sincer ca sunt in situatia de a nu stii ce viiitor o sa aiba copilul meu.cred ca lucrurile astea sunt lasate in paragina, la fel ca multe alte lucruri din Romania, si va trebui sa asteptam ceva pana la schimbarea legii.eu una nu sunt de acord ca nu se poate adopta international, pentru ca vad ca se inmultesc cazurile de adoptie si in loc sa faca sa fie bine...parca...nu se gandesc ca poate acel copil adoptat international poate avea o familie, un viitor? funda?big grin