| Lianda86h a întrebat:

Buna TPU, ma frământa de câteva zile o chestie. Deci sa începem de la început, iubitul meu in prima luna m-a înșelat de 3 ori, am ramas despărțiți o luna și după ne-am împăcat din nou. Acum in prezent avem 8 luni de când suntem împreuna și am o mică mare problema, eu cred ca ma inșeală din nou cu tipa cu care m-a înșelat in trecut deoarece ei au prieteni comuni și toti cei care fumează se duc intr-un loc anume. Problema este ca el îmi spune mie tot ce se întâmpla adică ce-i spune tipa aceea etc (am înțeles ca ea se cam da la el). Acum tipa aia e blonda si ce sa vezi am găsit azi un fir de par blond pe penisul lui. Acum vine întrebarea, sunt eu paranoica sau el chiar ma inșeală?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Chiar te inseala. Te-ai uitat cu lupa la penisul lui si ai gasit păr blond? Poate este altă blondă.

| ania a răspuns:

Ai fi mai fericita dacă pe viitor ai respecta planul Creatorului și ai face sex numai după căsătorie și te-ai ruga Creatorului sate ajute sa găsești pe cine El știe ca e potrivit sa se căsătorească cu tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Da-i papucii, ca un curvar nu se va schimba niciodata!

suntserios
| suntserios a răspuns:

" Deci sa începem de la început iubitul meu in prima luna ma înșelat de 3 ori am ramas despărțiți o luna și după ne am împăcat din nou"

Serios? De 3 ori si sunteti iar impreuna?

| dullcat a răspuns:

Buna.De ce mai esti cu el daca te-a inselat de 3 ori? E greseala ta aici.Trebuia sa rupi relatia si sa nu te mai uiti inapoi.

| johnnny123 a răspuns:

Iartă-mă că-ți spun, dar la 14 ani mintea ta este departe de aceea a unei persoane mature.

În primul rând, respectivul nu este "iubitul" tău. Este doar un om care a profitat de naivitatea ta și te-a convins să faci sex de la o vârstă foarte fragedă.

În al doilea rând, dacă deja te-a înșelat de trei ori în prima lună de "relație", este evident că va continua să o facă.

Te-aș sfătui să ai mai multă grijă. România este campioană la numărul de mame adolescente, și nu cred că-ți dorești asta la 14 ani.

| Lukasssz a răspuns:

Odata ce cineva te-a înșelat o dată cu siguranta o va mai face si a doua oara. Desparta-te te acel individ

| LordCristobal a răspuns:

Din pacate te inseala si isi bate joc de tine.
Cel mai bine ar fi sa te desparti de el si sa iti vezi de viata ta.
Si pe viitor nu te mai impaca cu baieti care te inseala. Odata ce partenerul te-a inselat nu mai este de incredere si va insela si a doua oara.

| AliGab a răspuns:

Proasta esti tu ca te ai impacat cu el. Unul care inseala odata, sau de doua ori va insela mereu. Asa ca, de ce te plangi?

| FreddieM a răspuns:

,, Iubitul '' tău nu face nici o greșeală. Îsi trăiește viata precum statutul lui de persoana libera i-o conferă. Ma surprinde însă că insiști sa continui,, relația '' cu el deși te-a înșelat de atâtea ori.
In plus, atat timp cât nu va fi soțul tău, nu te consuma, traiti-va și invatati ambii din propriile experiente la maxim, asa veți ști de ce sa va feriți pe viitor, când veti face proiecte serioase de viata.
Cheers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, inteleg cum te simti, dar mai e o chestie: el NU e casatorit cu tine, nu va uneste nimic, in concluzie, tu NU esti stapana pe viata lui. In al doilea rand, este un om de o calitate indoielnica daca el din prima luna te-a inselat. Si de trei ori.
Daca ai suspiciunea ca te inseala din nou, discutati in prealabil si hotarati destinul acestei relatii: ori se cuminteste si iti e fidel, ori va despariti definitiv.