| asdfghevere a întrebat:

maine vine tatal meu din voiaj si de obicei ii scriu o poezie si chiar nu am timp sa ii fac una! ziceti-mi si mie va rog o poezie inventata de voi, dar va rog sa fie frumoasa despre marinari. funda cea mai buna poezie!

Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Hey! Cel mai bine e sa-i scrii tu una, care sa vina din suflet...sa fie cu adevarat specialahee hee. Tu sti in ce relatii sunteti, si cum a decurs viata vostra din totdeauna, dar daca vrei si vrei o poezie, sper ca iti place asta:

''Luntre pe apă, între valuri
Plutind în jocul ei haotic,
A înfruntat întreaga mare
Ca să străbată petic, petic.

Neînfricaţi mereu veghează
Si peisajul este mitic,
Dar gândul, tot acasă zboară
Spre locul dulce, mioritic.

Eu sper ca te gandesti la noi,
Chiar daca esti asa departe...
Mi-e dor de tine, de cand eram noi
Insa acum, nimic nu ne va mai desparte love struck...''

Sa sti ca primele doua strofe le-am gasit pe net, iar ultima am inventat-o euhee hee. Sper ca-ti place! Sper de asemenea ca ti-am fost de ajutor! Bafta kiss

4 răspunsuri:
| Zoet a răspuns:

Dacă chiar ţii la tatăl tău îţi poţi găsi timp să-i faci tu una! happy E altceva când o compui tu faţă de cea luată de pe net... [a ta e din suflet. ]

| asdfghevere explică (pentru Zoet):

Sincer asa as face dar la 8 si jumate plec undeva, iar tata urca in avion pe la 10-11 noaptea si eu cand o sa vin acasa o sa dorm, iar cand o sa ma trezesc o sa fie deja treaz si deci...

| anonim_4396 a răspuns (pentru asdfghevere):

Canta-i cantecul ala cu "Marinarii frecau puntea, va sa zica, ce faceau? O frecau!" laughing

| Kertesz_Noemi_1993 a răspuns:

Insvarsit te-ai intors marinarul meu dragut.Am suferit multe cazuri, am avut multe necazuri.Dar amcum iar te-ai intors marinarul meu dragut.