| Katyk3229 a întrebat:

Parintii mei muncesc foarte mult si se odihnesc foarte puțin, de obicei nu reusesc sa faca toate treburile casnice (trăim la curte) ati putea sa-mi faceti o listă cu toate treburile casnice?
Multumesc anticipat
Dau FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| Sekim a răspuns:

Buna
Ne întrebi pe noi ce sa faci tu la tine in casa? Hmm, foarte inteligent. Putem doar să presupunem și să spunem la modul general deși nu cred că te va ajuta așa mult : sa speli vasele, sa speli hainele sau sa le bagi la mașină de spălat, sa faci curat in casa(șters praf, dat cu mopul, aspirator etc.), sa aerisești prin casa, sa dai de mâncare la animale daca aveți și să faci mâncare, dar asta cu mâncare cred că o fac ei. Cam atât as putea bănui eu că ar trebui sa faci daca vrei sa te implici sa ii ajuți, și, felicitări pentru asta, mă bucur că vrei sa ii ajuți. Mult succes.
See youwinking

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă stai la curte ar trebui să știi singură care sunt treburile casnice.

| Jus7t a răspuns:

Păi observă ce fac părinții tăi sau întreabă-i pe ei.
Sunt lucruri care se repetă și altele care se fac doar într-o anumită perioadă.

Răspuns utilizator avertizat
| Nonolita a răspuns:

Pe langa ce ti-a spus @Sekim, poti face curat in curte. Nu stiu daca ai si gradina de zarzavat sau doar gazon. Dar si la una si la alta este de lucru. Frunzele, gunoaiele se indeparteaza zilnic. Succes!