| lilia_2632 a întrebat:

Cum impartiti treburile casnice cu jumatatea?

Răspuns Câştigător
| nicp a răspuns:

Cat timp face unul atat trebuie sa lucreze si celalalt. El aspira...eu spal vase... el sterge praful...eu spal baia... el duce cosul...eu strang jucariile...si tot asa...
Ne odihnim simultan amandoi. Totul impreuna.

10 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Echitabil, dupa abilitati si preferinte!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Se impart in mod echitabil, cine termina primul il ajuta pe celalalt...

| anonim a răspuns:

Cu calculatorul.big grinbig grin

| buburutza a răspuns:

Eu nu-mi impart treburile cu sotul meu. El are doua servicii si ar fi culmea, chiar daca si eu am servici, sa-l mai pun si la treaba in casa.Sunt multumita ca nu e un trantor ca multi altii.

| lilia_2632 explică:

Ce treburi casnice faceti impreuna, si pe care nu le puteti imparti?

| lilia_2632 explică:

Dar cine sta la bucatarie?

| guralivul a răspuns:

Eu cred ca asta se simte.nu trebuie neaparat sa faci ceva in acelasi timp cum spunea nicoletapopa. daca eu o simt ca in ziua respectiva nu are chef sa faca curat sau de mancare etc si pur si simplu vrea sa se odihneasca, preiau eu treaba si chiar o sfatuiesc sa se odihneasca.si invers.cred ca de asta nu ne certam niciodata ca eu am facut aia si aia si u nu ai facut nimic sau chestii din aste. cel putin asa e la mine.cateodata fac eu lectiile cu copii, cateodata ea.niciodata nu spunem ca asta e treaba te si asta e a mea.

| eumi a răspuns:

Lasa-pe el sa faca ce-i place, si fa tu restul.

| mad a răspuns:

Il pui pe sotu sau pe iubit sa faca jumate din treburile casnice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avem trei copii. oricat de mult as ajuta-o pe sotia mea tot ea face mai multe.incerc, si ea e multumita.si daca intr-o zi nu vrea sa faca ci sa se odihneasca, accept fara probleme. dar se intampla rar.