| anonim_4396 a întrebat:

Sunt foarte supărată!
Nu vreau sa ma întorc înapoi in tara.
M-am obișnuit foarte mult acum unde locuiesc, sunt plecată de câteva luni cu serviciul in Turcia.

Mi-am facut prieteni, am un iubit, am o viață noua la care am visat mereu.
Dar părinți mei, nu sunt deacord mama vrea să se întoarcă ( este si ea cu mine ) eu nu vreau, nu pot să ma întorc înapoi in sărăcie, nu pot sa ma întorc intr-o țara care nu pot avea un vitor!
Am renunțat la balet, pentru că in Romania asa ceva nu este promovat...

Despre tara in care m-am născut, străini nu au nici o laudă, toti spun despre Romani ca sunt țigani, jegosi, furaciosi, etc...

Si eu de multe ori am fost criticata, jignita, pentru ca sunt românca...
Nu vreau să mai ma întorc niciodata înapoi.

Vreau să urmeaz medicina, să ajung cat mai departe!

Am un salariu foarte bun, am cunoscut oameni minunați!
Totul este atat de frumos, si nu vreau să se ducă totul...

Vreau să-mi continui studiile aici.
Să ma transfer de la liceul din Romania...

Acum stăm in chirie, dar avem toate posibilitățile să ne facem o noua viata cu toti aici, ne mutam defintiv.
Dar părinți mei nu sunt deacord.
Si nu stiu ce să fac.

Îmi va fi greu fara iei.

Sunt majoră!

Ce pot să fac?
Cum pot să-i conving?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa fii mai coerenta in ceea ce exlici, pentru ca spui ca esti plecata cu serviciul in Turcia, apoi spui ca vrei sa te transferi cu liceul acolo, deci, esti acolo cu scoala sau cu munca?
Cum poti ramane acolo daca parintii au hotarat sa se intoarca in tara?
Daca esti majora si ai servici, te poti intretine si iti poti face un viitor acolo, in masura in care esti legal acolo!

| Meli2314 a răspuns:

Daca tu crezi ca esti destul de matura si de responsabila, muta-te singura. Ramai acolo, ar tai ar trebui sa inteleaga ca deja iti incepi propria ta viata, si daca ei nu vor sa faca parte din ea, atunci sa plece inapoi in Romania. Poate le va fi dor, va veti putea vedea pe Skype, si va veti putea vizita foarte des!