| AlbNegru09 a întrebat:

Sunt insarcinata si mai am 3 luni pana ce nasc.
As dori sa stiu pentru nou nascuti ce hainute sa iau, cred ca cateva 0-3 luni. Am observat ca este si 0 sau 00, dar sunt foarte mici.
Ati putea sa imi spuneti va rog, la spital ce imi trebuie pentru mine cat si bebe.
Sunt foarte emotionata pentru ca este primul copil, abia astept sa imi tin bebele in brate.
Multumesc frumos pentru ajutor.

1 răspuns:
| Ivy86 a răspuns:

În primul rand felicitări.
Nu cumpăra haine foarte mici pentru ca e destul de dificil sa îmbraci un bebe în niște haine fixe.
Eu as recomanda de 3 luni, oricum ei cresc văzând cu ochii.
Cumpăra hăinuțe din bumbac și orienteaza-te sa fie pentru anotimpul potrivit (dacă naști toamna e mai rece).
Ia body-uri ușor de îmbrăcat, cu capse laterale.
Oricum nu iti fa griji pentru ca o sa te orientezi în momentul respectiv ce ai nevoie, iar dacă ai familie mare atunci multe lucruri iți vor aduce și ei.
Multa sănătate!