| Maria54 a întrebat:

Buna tuturor, am cunoscut un băiat la munca la mine, la care după câteva vizite el m-a sărutat și am fost la un hotel și am făcut sex. Sincer nu vreau păreri de genul ai făcut-o din prima ești panarama chestii de astea. Mi-a cerut numărul de telefon și l-am refuzat de 2 sau 3 ori la care el a insistat și eu i-am zis ca nu vreau sa ma îndrăgostesc de el din motive personale, el a zis ca nu îmi mai iubesc prietenul ca ar trebui sa mergem sa dormim la el asta după ce am făcut sex. Cu prietenul meu relația nu mai mergea, așteptăm doar momentul potrivit (niște probleme in fam) el a văzut ca m-am răcit de el. După ce a insistat i-am dat numărul meu. Vorbeam prin sms și el muncește foarte mult, are un program cam încărcat, dar îmi răspundeam greu la mesaje și la un moment dat ma ignora. Pana când mi-a dat întâlnire la mine la munca pentru ca nu are timp.Eu credeam din cauza serviciului ca ma ignora, nu a venit in ziua aia, nu mi-a răspuns nici la telefon. Este o poveste lunga am continuat sa încerc sa clarific situația sa il sun, sa ii scriu mesaj si am început iarăși sa vorbim sa ne scriem pana târziu și a trebuit sa plec intr-o vacanța exact când mi-a dat întâlnire la el la munca pentru ca nu are timp sa vina el la mine. Nu am fost, a trebuit sa plec la aeroport i-am explicat de ce, am vorbit toată dimineața la care a rămas sa ne auzim după vacanța. Am plecat și când am ajuns in câteva zile l-am sunat, am vorbit, mi s-a părut ca ii părea bine ca l-am sunat.Mi-a zis de ce nu îl sun cu numărul meu, nu am avut credit așa ca l-am sunat de pe alt număr. L-am căutat pe Instagram și am vorbit mult vreo șase zile dar la început flirtam amândoi, la care după câteva zile ma ignora, eu m-am enervat și i-am scris ca nu îl implor sa îmi răspundă și dacă nu ma vrea in viața lui sa îmi spună el a zis ca nu îl deranjez. Am continuat o vreme sa vorbim după iar ma ignora, știu ca poate nu m-a luat in serios dar știu ca îl plac foarte mult și voiam sa îmi schimb viața pentru el sa facem o relație. I-am scris din nou ca mi-am dat seama ca nu însemn nimic pentru el și ca o sa îmi văd de viața mea și sa aiba o viața frumoasa, el mi-a răspuns ca mai bine rămânem prieteni. Asta m-a deranjat și i-am zis ca nu i-am cerut sa fie cu mine. Nu ma suntem bine când a zis ca eu l-as cere ca prieten. Am clarificat situația, am rămas doar prieteni și au urmat niște poze cu el după care și eu i-am trimis și a revenit tot la normal, nu mi-a mai scris i-am scris eu și mi-a răspuns vorbind ca 2 prieteni și după un timp i-am trimis niște poze cu mine, l-am întrebat ce face si nu mi-a răspuns. I-am zis ca din greșeală i le-am trimis și m-am simțit nașpa sa insist de asta i-am spus așa la care el m-a blocat, ce ar trebui sa fac? Va rog am încercat cu fostul, nu pot îl văd doar pe el, adorm cu gândul la el ma trezesc cu gândul la el, va pup

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Si uite de asta nu pot multe femei sa aiba o relatie ok.
Tu daca nu te mai intelegeai cu prietenul tau trebuia sa ii spui in fata, sa va despartiti si asa sa iti vezi de viata treptat.Asta in prima faza.
Pe urma daca ti-a placut de acel tip trebuia sa incepi cu ai da numarul de telefon, a vorbi, ai starni interesul, a va cunoaste si pe urma sex.Pentru ca tu ca si femeie dupa ce faci dragoste cu un barbat este foarte posibil sa te indragostesti si de aceia e mai bine sa ii areti lui cum esti si sa tina si el la tine iar dupa sa faceti dragoste si poate sa incepeti si o relatie, asa nu ai facut nimic decat sa ii dai de inteles ca esti disponibila sexual cand i se nazare lui si ca ai sfarsit prin a fi o disperata de care nu mai scapa.
Cred ca e momentul sa ii scrii un mesaj daca mai poti cu ce ai gandit si simtit pentru el cu mentiunea la fenial ca il lasi in pace (si sa si faci asta).

61 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Tu nu te-ai prins ca ala te vrea doar ca amanta, ce naiba?