| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor, eu am varsta de 29 de ani, prietena mea are 28 si are si o fetita de 3 ani,eu imi doresc foarte mult sa imi intemeiez o familie,in afara ca fumez(tigari) nu am alte vicii gen:aparate, bautura etc, am facut foarte multe pentru ea si pentru fetita si chiar nu le-a lipsit absolut nimic, chiar daca suntem doar de 6 luni impreuna,o ajut la treburile casnice si cu fetita. Eu provin dintr-o familie care sta bine finianciar,ai mei mi-au si cumparat un apartament anul trecut,dar ei nu sunt de acord cu relatia mea si nu m-au lasat sa stam in acel apartament,asa ca dupa doua luni m-am mutat in chirie cu ea,fetita si soacra-mea cu care ma inteleg bine,prietena mea a fost casatorita doar dupa un timp fostul ei sot a luat-o razna gen:bautura,droguri,nu mai mergea la lucru si doar prietena mea aducea banii in casa, a si scos banii din banca sa repare casa fostului unde locuia cu mama lui si fratii, a trecut un an de cand a plecat de la el. Anul trecut in septembrie a incheiat divortul si tot atunci ne-am si cunoscut, ea de la inceputul relatiei mi-a spus ca o sa vrea sa plece in Germania la fratele si tatal ei.Eu am loc de munca bine platit aici,ea nu castiga asa de bine ca si mine,pe parcursul relatiei a tot vrut sa plece si sa ma ia si pe mine dar a renuntat la idee,zicand ca daca tragem tare reusim si aici dar tot se intoarce la ideea de a pleca, de sarbatori au venit in tara fratele si tatal ei si ne-a spus sa mai stam aici sa ne cunoastem mai bine,zilele astea frate-so a spus spus ca se muta din apartamenul in care sta si sa ni-l lase noua daca mergem acolo,eu nu prea as vrea sa plec sa las tot in urma,ea nu are nimic de pierdut daca pleaca,a spus daca noi ne despartim eu am tot ce vreau,ea in schimb nu,s-a saturat sa stea tot in chirie si nici eu nu as vrea sa stam tot in chirie, asa daca plecam putem strange bani sa ne luam un apartament, aici daca iei banii, ii iei pe 30 de ani. Chiar nu as vrea sa o las sa plece fara mine si sa ne despartim pentru ca o iubesc foarte mult si ne intelegem foarte bine si ma iubeste si ea,daca nu ma iubea pleca de mult pentru a-i oferi o viata mai buna fiicei ei,chiar daca ii sa plec o fac doar sa nu o pierd,nu mai am chef de nimic,nu mai am somn, fumez intruna si tot acolo ma gandesc, deci nu stiu ce sa fac, pe ce drum sa o iau.

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă ea e „aleasa", mergi cu ea și trageți tare împreună.
Dacă nu merge, aveți unde reveni, chiar dacă nu asta e ceea ce visează ea.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns:

Esti sigur ca ea te vrea ca sot, iubit etc si nu ca sponsor? Barbatii din ziua de azi foarte rar cresc copilul altuia, fara a avea un interes. Unii si-au gasit pe cineva, cum esti tu si le-ar veni greu sa renunte, odata ce s-au obisnuit cu persoana respectiva. Si nu ca ar fi iubire.

| Adry05 a răspuns:

E nasol că pierzi locu ăsta de muncă care zici e bine plătit că restul sunt recuperabile. totuși ești cu ea și o știi de doar 6 luni, încă e perioada de miere când nu cunoști pe cineva în întregime, peste un an/2 poate să fie complet diferită

| TPU2019 a răspuns:

"ne intelegem foarte bine si ma iubeste si ea". după tot ce am citit mai sus și știi cu ce specimen s-a simțit ea femeie.
Tu vrei să-ți *** viața-n gură și nu știi cum. Ești pentru ea prostul perfect, bravo băiat. Ai tot ce-ți trebuie să pornești sănătos și curat în viață și ți-a luat mințile o "nevinovată și iubitoare și neajutorată mămică". Ferească-te Dumnezeu să fii atâta prost să cazi în plasa asta. Ai să-ți blestemi zilele în câțiva ani când ai să-ți dai seama "Doamne cât de mare prost am putut să mă aflu să înghit așa pastilă". Tovarășu'. Trezirea! Trezirea la realitate cât mai ai timp că dormi și o să-ți pară rău când ai să te trezești. Fumezi că ești frustrat fiindcă știi în subconștient la ce vrei să te-nhami și ce te-așteaptă. Ferească-te Sfântu' să-ți pui baza în femeia singură și cu copii, epavele eșuate ale altora. Acolo aparțin și de ăia merită să aibă parte.

| TPU2019 a răspuns:

App. nu "s-a schimbat el și a început să bea" și alte căcaturi. asta îți bagă ea ție în cap și tu direct o crezi. De schimbat și-a schimbat ea prioritățile că și-a dat seama că a devenit mamă și are responsabilități și gunoiul pe care l-a ales ea de bun că știa să *** bine la început și era bazat acum nu mai era bun, nu era de casă. Acum nu-i mai trebuie "bărbat adevărat" acum îi trebuie un bou pe care să-l folosească, să-și atingă ea scopul și să-l țină de bun, asta atât timp cât l-o considera ea bun (folositor) La momentul actual tu fiind cea mai bună opțiune a ei. Cum o să apară altă opțiune mai bună, cum o să-ți iei jet ca o măsea stricată, ca ultimul gunoi, ca un debit card dispensabil. Cam asta te așteaptă cel mai probabil, din om să te facă ne om, să ajungi bătaia de joc a unei proaste incompetente care se va ridica pe spatele tău și te va lăsa pe tine mai prost ca ea.

| mgtow a răspuns:

Aia isi urmareste visul ei, nu tine cont de tine. las-o sa plece daca asta vrea asa tu te reintorci in apartamentul tau. Nu e o idee buna sa-i cresti copilu la o tipa care l-a facut cu altul. Pe o parte dau dreptate la parintii tai posibil ti.au zis ca tie iti trebuie una fara copil sa incepi de la 0