| mmamiruna a întrebat:

Buna tuturor, ma confrunt cu o reală problemă, ca sa zic asa. Sunt împreună cu un băiat de 2 ani și ne-am sfătuit in legatura cu viata de familie, planuri. El doreste sa locuim împreună cu părinții el crescând cu mama doar eu având ambii părinți. Eu imi doresc sa părăsesc casa părinților el a zis ca vrea sa locuim cu toții. Ce pot sa fac in acest sens? Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Ținând cont de întreaga istorie a cuplurilor din RO (sau de pe planetă laughing ) cam toată lumea știe că, conviețuirea împreună cu părinții unuia dintre parteneri nu duce decât la eșec.
Explică-i chestia asta și spune-i că nu ești de acord să-ți începi viața de familie cu nici unii dintre părinți.
Dacă nu înțelege chestia asta și nu dă doi bani pe ceea ce vrei tu, mai gândește-te dacă vrei să mai fii împreună cu el.
Pentru că perspectivele nu sunt deloc roz.

10 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Buna Miruna,
Intreaba-l de ce vrea sa locuiasca cu parintii si vezi daca nu o face deoarece mama lui ramane singura.
Ii poti pune si de ce nu doresti tu sa stai cu parintii.
Puteti face un plsn sa va vizitati parintii saptamanal sau lunar si sa ii sunati.
Cred ca la inceput de drum ar trebui sa stati impreuna deoarece sunt multe limite care trebuie sa le treceti impreuna iar parintii va vor influenta.

| ania a răspuns:

Ori ii spui ca nu vrei sa locuiti decat voi doi di daca nu vrea va despartiti ori acceoti sa locuiti impreuna.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Variantele ar fi, ori sa fugi cat mai poti de o asemenea relatie ori sa incerci sa il convingi ca nu e treaba buna sa stati toata viata cu parintii. Inteleg ca inceputul este greu pentru oricine si este mai bine sa se stea cu parintii unuia la inceput, pana se strang bani, dar la un moment dat trebuie sa "va luati zborul". Nu puteti sa stati toata viata cu parintii. Pai ce intimitate aveti si cum puteti sa faceti tot ce vreti si cum vreti cand cineva o sa va tot zica "nu asa, ca nu e bine","faceti asa ca eu stiu mai bine", "de ce faceti treaba x" etc? E cea mai mare prostie pentru relatia voastra sa faceti asa ceva.

| Mosotti a răspuns:

Pai locuieste cu totii si vezi cum e, poate o sa fie bine, nu gandi dinainte ca n-ar fi bine, daca nu e bine, plecati, si o sa vrea si el sa plece daca vede ca nu e bine.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Da-i papucii URGENT. Ori familia, ori VOI. Ca si copil crescut cu parinti plus un set de bunici... NU. NICIODATA. Chiar daca aparent merge, de fapt nu merge.

| 1997onur a răspuns:

Cum considerați voi ca este mi bine pentru voi doi.

| haileewatson a răspuns:

Fugi cat mai repede!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zi Nu si tine-o pe-a ta. Spune-i ca iti doresti prea mult sa-ti traiesti viata cu el si ai fi foarte suparata daca ar interveni ceva in relatia voastra, chiar si neintentionat cum ar fi DESIGUR situatia in cauza. In fine, vrajeste-l.

| christall a răspuns:

SC stați cu părinții nu va simțiți în largul vostru.

| gogugogugogu a răspuns:

Sa vorbiti si sa-i spui ce vrei. Convietuirea cu parintii nu e viata linistita...