| gaby1876 a întrebat:

Prietena mea este intr-o relatie cu un baiat, cei doi au aflat recent ca sunt rude.
Fratele lu' bunicul fetei este cumnatul lu'bunica baiatului(fratele lu'bunicul fetei a trait cu sora lu'bunica baiatului).
Ce grad de rude au ei? Vor sa se casatoreasca.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Nu sunt rude de sange, sunt complet straini doar ca au cunostinte comune.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu sunt rude de sange si nici macar afini (rude prin alianta), ar fi fost afini numai daca bunicul fetei era casatorit cu sora bunicii baiatului. Asa fiind se pot casatori fara nici o problema.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu este nicio problema happy

| Andreeush a răspuns:

Nu sunt rude de sânge deci pot să se căsătorească.

| siriusblack98 a răspuns:

Asta e ca aia cu ''sora vecinului cainelui fratelui de al doilea al varului cumnatului verisorului profesoarei care a fost colega cu nora bunicului''. N-au grad de rudenie. Verisoara mea are niste bunici din partea mamei sale, care este sotia fratelui tatalui meu. Eu cu acei oameni nu sunt nici un fel de ruda. Chiar daca situatia este diferita, si in cazul de fata este acelasi lucru. Bine acum or sa vina niste genii sa zica altfel dar iti zic sigur ca n-au nici un fel de rudenie.

| zilog a răspuns:

Si ce daca bine ca nu sunt frați de sânge!
se mai castoresc mai ales pe la tara verisorii intre ei nu e ceva iesit din comun.

Alașă mă oamenii in pace dacă se simt bine impreună, greu e să găsești pe una care să te facă să te simti cu adevărat satisfacut. si atâta timp cât nu sunt frați nu are nimic!

| AliGab a răspuns:

Nici unul care sa-i impiedice sa-si vada de viata lor.

| Dani2478 a răspuns:

Pot să fie împreună încontinuarea, până la urmă ei aleg cu cine vor să își petreacă viața

| Mike123456 a răspuns:

Nu sunt rude de sange, se pot casatori.