| MadalinaGeorgiana1367 a întrebat:

Buna tuturor, sunt într-un prag foarte mare al depresiei și simt ca ma pierd. Nu am cu cine discuta, dacă este cineva pe această platformă dispus să vorbească cu mine si sa ma ajute, ii sunt recunoscătoare

16 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Garantat, va scoate pe oricine, oricând, și oricât de adâncă ar fi depresia respectivă:
https://www.viatasisanatate.ro/viata-lui-iisus

| Nemessys a răspuns:

Eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt multi oameni singuri.Nu dispera.Despre ce vrei sa discuti?

| mdc98 a răspuns:

Daca doresti, scrie-mi mie in privat. happy

| AlexValentinn a răspuns:

Scrie-mi mie despre ce vrei sa vorbim si cu ce te pot ajuta. Despre depresie pot vorbi o gramada de chestii ca si eu am fost in depresie 4 ani, mi-am revenit dupa aia, 6 ani am fost foarte bine dispus, iar acum iar pic intr-o stare de depresie.

| MadalinaGeorgiana1367 explică (pentru AlexValentinn):

Bună, lasă-mi Instagram-ul tau si iti scriu acolo.

| AlexValentinn a răspuns (pentru MadalinaGeorgiana1367):

Damil tu in privat ca pe mine cred ca ma găsesti foarte greu.

| lexy22 a răspuns:

Astept mesaj?

| Cosmin483 a răspuns:

Cam așa sunt și eu. Și eu o caut un prieten / prietena
cu care sa vorbesc. Până acum am dat doar de prieteni falși.

| MadalinaGeorgiana1367 explică (pentru Cosmin483):

Cunosc sentimentul, so I'm here for you?

| nicu991 a răspuns (pentru Cosmin483):

E mai bine fără, iți zic eu.

| Cosmin483 a răspuns:

Vrei să-ți dau instagramul meu sa putem vorbi?

| DanielBarbu a răspuns:

Cred că cel mai bine pentru tine ar fi să încerci și soluții făcute de specialiști în psihoterapie.

Am fost implicat în partea tehnologică a acestor soluții și am și experiența terapiei pentru depresie și anxietate socială. Aruncă o privire și decide dacă ți se potrivesc:

- site-ul https://psihologi.suntbine.ro/ - găsești 58 de specialiști din 20 de orașe din țară pe care îi poți compara până îl găsești pe cel potrivit pentru tine.
- aplicația Android I'm Fine https://play.google.com/store/apps/details?id=app.imfine - E gratuită și are diverse unelte care să te ajute să îți fie mai bine. De asemenea, poți lucra și cu specialiști între ședințe, dacă alegi să te conectezi cu unul.

Sper să îți fie util!

| ColonelulBurtăGrasă a răspuns:

Înțeleg sentimentul și eu tot sunt în așa situație acum. Dar un lucru ține minte: Nu renunța niciodată, întodeauna există o cale de scăpare!

| ImSick a răspuns:

Buna, daca mai ai nevoie de cineva, sunt aici ^^

| ANONIM3189 a răspuns:

Bună. Putem fii prieteni buni și putem vorbia orice oră.