| Helpmeout a întrebat:

E cineva dispus sa vorbeasca cu mine? Nu stiu ce sa mai fac. Simt ca singura scapare din toate problemele pe care le am e sa ma sinucid. Am foarte multe probleme si nimeni de incredere cu care so vorbesc, sa ma faca sa ma simt mai bine. Sunt singur. Daca vrea cineva sa ma ajute si sa vb putin cu mine, as aprecia.

P.S.: Am mai scris un "draft" pentru. o intrebare mult mai lunga cu toate problemele pe care le am dar ma simt ciudat sa-mi pun toate problemele si prin tot ce trec pe un site public asa ca am pastrat-o ca schita si nu am postat-o (inca)...

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Eu cred ca esti foarte negativist si ai si prea mult timp liber sa te gandesti la asta.
Multe probleme pleaca din mintea ta,depinde si din ce perspectiva privesti lucrurile.
Te-ai gandit de ce si de unde aceste probleme?
Te-ai gandit ce poti face pentru rezolvarea lor?
Daca e sa le iei logic,toate au un sens dar si o rezolvare,totul e sa vrei.
Gaseste-ti o mica ocupatie,ceva ce iti place.
Citeste,fa sport,socializeaza, destinde-te...
Sunt multe de facut, dar cine sa ia initiativa.
E mai usor sa ne plangem.
Acum daca prin sinucidere tu vezi o solutie, nu pot sa-ti zic decat succes!
Am o mica curiozitate, ce varsta ai?!

| DeathIncarnate a răspuns:

Stai putin,gandeste-te, gaseste un "refugiu" intr-un lucru care-ti face placere.
Incepe sa gandesti pozitiv sa te bucuri de soare, lumina, natura.
Sinuciderea nu este si nu a fost niciodata o solutie la probleme, evita gandurile negative si daca te pot ajuta trimite-mi un mesaj si tinem legatura

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Ceilalti care ti-au raspuns au dreptate,nu merita sa te sinucizi,pentru ce sa o faci? parintii tai ar fi foarte devastati din cauza asta si cu greu si-ar mai putea reveni, nu fa asta! viata e facuta ca sa fie traita, orice problema ai avea se poate rezolva, singurii oameni care te-ar putea ajuta sunt doar cei dragi, parintii tai sunt singurii in stare sa te asculte si sa te ajute.
Multa pace si iubire!