| marymaryanne a întrebat:

Buna tuturorsadva rog dati-mi un sfat.am o problemasaddeci.eu sunt in italia cu logoodnicul meu si cu fratii lui. una din cumnatele mele adica sotia cumnatului meu m-a luat cu ea la munca ea face curat intr-un bar.acolo era si seful ei care ii facea curte.eu cand m-am intors acasa i-am zis logodnicului meu iar el mi-a zis cand ma mai duc sa o inregistrez sa vada si el ce vb seful ei cu ea ca sa se convinga.asa am si facut. ei au doi copii impreuna.cumnatul meu cu ea. dupa aceste inregistrari auzite de logodnicul meu i-am zis sa pastreze secretul sa nu-i zica fratelui si asa a si facut.eu i-am aratat aceasta inregistrare lui sora lui iar ea le-a spus ceea ce am facutcryingacum sunt toti impotriva mea.acum regret enorm pentru ceea ce am facutcryingcum sa-mi repar gresealacryingva rog dati-mi un sfat. sufar mult ca stiu cat am gresit.va rog din suflet sa ma ajutati la aceasta intrebare.

Răspuns Câştigător
| campanario a răspuns:

Buna.Cum adica ce sa faci? Si logodnicul tau e impotriva ta?! Pai daca te iubeste, lasa'i pe ei sa fie impotriva ta.Nu au decat. Tu ai facut bine.Adica cum aia sa isi faca de cap cu altu' sub nasu' tau si cu copii pe deasupra? Nu te descuraja. Vb cu logodnicul tau. Daca si el e impotriva ta, nu se termina lumea. Iti cauti de viata mai departe, insa asta da, fara logodnicul tau. Nu ai ce greseala sa repari. In orice caz, tu sa tii piept la insultele lor, si intreab'o pe zapacita aia, ca nu s-a gandit nici o clipa la copii, si ca nu tu esti aia care te bagai inseama cu sefu'. Si fratele lui e impotriva ta?! Eu am impresia ca doar ea. In cazul in care nu'i asa, nu stiu ce sa zic. Bazeaza'te doar pe logodnicul tau. Scrie'mi pe privat ce ai facut in continuare, daca simti nevoia sa vb cu cineva :*

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu mai poti repara nimic, asta este. Pacat ca platesc niste copii pentru inconstienta mamei tale si rautatea ta. Important este sa inveti lectia si altadata sa nu te mai bagi in viata altora.

| thealchemist a răspuns:

Nu cred ca ai gresit. care e problema ta? mie mi se pare ca vina ta e ca ai facut o situatie care putea fi interpretata in multe moduri, clara, cu dovezi. daca ei s-au intors impotriva ta doar pentru ca ai incercat sa ajuti, atunci e vina ta pentru ca ai fost de partea celor care nu vroiau sa fie ajutati, dar altfel, unde e vina ta?

| atianin a răspuns:

Nu prea poti sa faci multe sa reppari.
Trebuia sa o intrebi pe cumnata ta cand erati singuredaca este ceva intre ea si seful ei.Nu trebuia sa ii spui nicimacar logodnicului ta.
Acum trebuie sa taci si sa induri pentru ca toti sigur te cred o turnatoare. Sa nu mai faci asta niciodata.

| mary_5801 a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine sa-ti ceri scuze in fata lor.asigura-i ca nu te vei mai baga in vietile lor, si gata. daca o faci, fa-o cu sinceritate, sa vada si ei ca te caiesti.

| marymaryanne explică:

Dragalasul tu nu ai inteles nimic din ceea ce am scris. ce treaba are sexul? cine sia pierdut locul de munca? citeste mai bine intrebarile data viitoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ati ajuns slugi la italieni, nu numai cu munca ci si cu sexul? Dumnezeule mare, ma gandeam ca hartuirea sexuala e numai la noi, dar vad ca jigodii sunt peste tot.ma pun in pielea bietei femei si chiar nu are ce face, fiindca e greu sa-ti pierzi locul de munca, si sa-ti gasesti altul. discutati intre voi si spunetiva problemele astea unii altora si vedeti ce e de facut.nu va certati, ca santeti departe de tara si de familii, si nu va aveti decat voi intre voi acolo.cand va adunati, discutati si despre aceste probleme, cereti-va scuze sau iertare si in rest, tine de cate compromisuri poate accepta un cuplu pentru bani, sau fistecare in parte.