| Angelique a întrebat:

Va rog puteti sa-mi impartiti aceasta fraza? Fundaa!
,, Mi-ar fi facut multa placere sa cunosc si eu operele cumnatului nostru, continua capitanul, fara sa asculte gluma fratelui sau, intorcandu-se spre Titu."
Multumesc anticipat! kiss

Răspuns Câştigător
| LiK3 a răspuns:

Mi-ar fi facut multa placere/sa cunosc si eu operele cumnatului nostru/continua capitanul/fara sa asculte gluma fratelui sau/intorcandu-se spre Titu.
Predicate : ar fi/sa cunosc/continua/sa asculte/intorcandu-se
Cred ca asta e nu stiu daca e chair asa corect ca n-am mai facut din astea din clasa a 8 a

1 răspuns:
| kittyshor a răspuns:

Mi-ar fi facut multa placere-prop 1
sa cuinosc si eu operele cumnatului nostru-prop 2
continua capitanul-prop 3
fara sa asculte gluma fratelui sau-prop 4
intorcandu-se spre titu -prop 5
creca asa e thinking am mai uitat, dar sper sa fie corect happy