| Nina001 a întrebat:

Bună, un barbat aflat într-o relație, care face promisiuni, dar nu le respecta, inseamna ca nu respectă persoana respectivă, fac referire la iubită?
Acuma voi considerați că o persoană care își dă cuvântul dar nicidecum nu face astfel merita incredere?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cred ca persoanele astea au o problema psihica, si dezamagesc "neintentionat". Sunt oameni sortiti sa o dea in bara toata viata.
E greu sa faci diferenta dintre lipsa de respect si lipsa de organizare, tocmai spuneam ca e problema psihica. Lipsa de respect ar fi daca si-ar respecta angajamentele fata de alte persoane, si ar dezamagi doar iubita.
Indiferent daca e un defect involuntar ori lipsa de respect, o persoana care nu e in stare sa indeplineasca ceva, trebuie evitata, nu trebuie sa ii acorzi atentie niciodata. Indiferent cine e.
Si cel mai corect este sa ii explici in fata ca nu il iei in calcul, pentru ca e neserios.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Merita sa te desparti de ea, locul lui e in alt univers

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Depinde foarte mult de lucrul promis si din ce cauza nu a putut sa respecte ceea ce a spus. Daca e ceva destul de grav sau se intampla frecvent, nu cred ca e o idee buna sa mai continui o astfel de relatie in care el te tot amageste.

| RAY a răspuns:

Ce iubita, aia sta cu el din interes si el din interes cu ea, aia vrea bani lui, un catelus iar el sex, simplu, ce sa te ti de promisiuni in fata cui? nu are rost

| SilentRain a răspuns:

Esti naiva ' de ce îl mai crezi, daca te minte constant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă e vorba de vicii (alcool, tutun si alte droguri), atunci e normal sa nu aiba cuvânt și să nu-si tină promisiunile.
Dacă e vorba de reparat bateria din baie care picură, atunci nu e normal.

| Sekim a răspuns:

Buna
Ar trebui sa privim situatia clar. Fetele pretentioase care se cred printese si nu inteleg conceptul de "respect" nici nu merita sa il primeasca. Poate a avut probleme in a face acel lucru, poate nu a putut, a uitat sau in orice caz, o promisiune incalcata nu inseamna ca acel om nu merita incredere sau ceva, oricine greseste in lumea asta si nu trebuie criticat din prima. (in functie de greseala comisa desigur ).
Daca ti a trecut asa ceva prin cap si esti fata despre care vorbesti, imi pare rau sa iti spun, dar tu esti cea care nu merita incredere si respect.
See you happy

| nicu991 a răspuns:

Ti-a promis vacanță in Tenerife si nu s-a tinut de cuvant? Ce bulangiu.