| Stefanxjfbz a întrebat:

O fata mă place, eu nu o plac, e frumoasa as putea să o plac dar în acest moment sunt focusat pe alte lucruri (examen), sa-i zic că nu o plac și sunt focusat pe alte lucruri acum sau să sa-i zic că o plac

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Spune-i ce ne-ai scris noua aici. Daca tine intr-adevar la tine, va intelege.
Daca renunta la a te mai place dupa ce ii spui, inseamna ca nu te-a simpatizat niciodata.

| Simpatic a răspuns:

"O fata mă place, eu nu o plac, e frumoasa as putea să o plac dar în acest moment sunt focusat pe alte lucruri (examen)"

ai putea sa fii deschis cu ea si sa-i zici ca este o perioada ocupata pentru tine si daca ar putea accepta asta si sa va cunoasteti cu adevarat dupa un timp
daca nu doreste ii spui pa si multumescwinking

daca nu iti place de ea din alte motive decat frumusetea, eu stiu sa le numim generic "chimia" dintre voi, atunci nu e problema
unii au 2 joburi si au timp si pentru persoanele din viata lor!
dupa cum pui problema esti mic de ani, noi adultii nu spunem in fata cuiva daca il placem sau nu! ii dam din inteles prin anumite chestii!

| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i adevarul!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca pui examenul in fata unei *** bune, ceva e in neregula cu tine. Grav.

| sofisis a răspuns:

"as putea sa o plac" - mai bine nu te complici degeaba.

| ioana748 a răspuns:

Poti sa o faci sa inteleaga despre ce este vorba fara sa o ranesti.
Este de ajuns sa i spui ca esti focusat pe examen si nu ai disponibilitate pentru o relatie acum caci nu stai bine cu timpul
Va intelege si gata, fiecare inainte cu ale lui

| Standt a răspuns:

Cel mai bine e sa-i spui adevarul, ca nu o placi. Scapi de o multime de probleme.

| Justasimplequestion a răspuns:

"Eu no o plac e frumoasa as putea sa o plac'' mie imi da virgula myfrend

| ariel13 a răspuns:

Spune-i adevărul.