Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Va iubiti parintii,cat de mult ii respectati, ati primit macar o palma de la ei vreodata?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu am luat bătaie niciodată de la părinți și asta este una din lucrurile care am iubit la ei.
I-am respectat chiar dacă am și greșit față de ei.
Le voi purta iubirea în suflet toată viață chiar dacă nu-i mai am.
Pa, pa.

46 răspunsuri:
| cezarjunior01 a răspuns:

Imi iubesc parintii, si faza cu bataia, da, de multe ori, erau dati cand ma bateau zilnic, din cauza faptului ca tata este betiv. Dar si mama a dat in mine, cat si fratele meu, nevinovata fiind. Dar tot ii iubesc. Ma gandesc deseori la lucrurile astea.

| AlexLalaLove a răspuns:

Eu imi iubesc parintii, o data mi-a dat cu palma peste cap ca am luat 6 la romana straight face.

| Alanna a răspuns:

Normal ca ii iubesc! Cred ca oricine isi iubeste parintii, chiar daca unora le ia mai multi ani sa-si dea sema.
Parintii sunt cei care ne-au adus pe lume, s-au chinuit sa ne suporte pana acum, sa ne educe si ne iubesc fiecare in felul lui.

| andreiutzumetin a răspuns:

Buna ingerinfrant! Eu imi iubesc parintii 100%.De bataie, am luat de une ori la scris urat in rest nimic

| CriStiNaBiTza a răspuns:

Buna.
da, am luat de mai multe ori, dar asta m-a facut sai iubesc si mai mult! chiar daca pe moment imi spuneam ca ii urasc... apoi mi-am dat seama ca mau palmuit cu un motiv... ei au incercat sa ma invete ce este bine!
si de acest motiv ii iubesc foarte mult!

| Smilee1125 a răspuns:

Da. Ii iubesc extrem si ii respect cel mai mult pe lumea aceasta deoarece ei sunt plecati in alta tara si lucreaza pentru mine si fratele meu. Fac tot ce le sta in putinta ca noi sa nu ducem lipsa de nimic. Cat despre bataie, nu mi-au dat niciodata nici-o palma. happy

| MariaBanica a răspuns:

Da. ii iubesc doar mi.au dat viata. mai de respect nu stiu ce sa spun ii respect dar nu atat cat merita si o palma ma primitwinking...e ceva normal cand esti mic sa iti mai iei cate-o palma pentru ca eu mi-am luat cateva cand eram mai mica dar acum nu :*

| Akyragrecu128 a răspuns:

I-am iubit cât am fost copil și tânjeam după atenția și protecția lor. Iubirea a cam ajuns la 0 când am realizat că n-am fost un copil dorit ci doar o povară care trebuia dusă de ochii lumii.Mi-am luat bătaie și de multe ori nu pricepeam cu ce greșeam,parcă dădeau in mine cu plăcere, astfel am trăit cu frica in sân, fapt care a dus la chinuirea mea de restul colegilor în școala, practic nu aveam curaj să vorbesc cu nimeni sau mai rău nu îndrăzneam sa ripostez la tot ce mi se întâmplă rău în școala.Mi-am dat seama că mama nu prea m-a avut la suflet după ce am născut, venea și-mi făcea scandal din nimic, ma judeca în trecut pentru nimicuri și mereu credeam că e adevărat tot ce spunea.Astazi procedează la fel numai că acum am discernământ și mi dau seama că multe din judecățile ei sunt fara noima și fundament.Nu știu exact motivul dar asta cred...și-a mâncat tinerețea și a făcut sacrificii de ochii lumii pe care le regreta pana in ziua de astăzi.Am ales să încheiem relațiile definitiv pentru că nu există nici un pic de armonie atunci când ne vedem.

| mikateloriko a răspuns:

Da o sg data dar e spre binele nostru