| nikol_8225 a întrebat:

Va rog cititi pana la capat!
Deci eu am fost pedepsita din mai pana pe 1 august fara telefon(sincer nu stiu cum de am rezistat)asa si in tot acest timp tatal meu(biologic...parinti mei s-au despartit la varsta mea de 5 ani si mama s-a recasatorit)a suferit un accident(mai exact pe 26 mai)adica sia dislocat bazinu si a stat la pat vreo 2 saptamani.Acum cand in sfarsit am aflat si eu a zis tata ca ma suna intr-o zi-doua si au trecut 3 si nu m-a sunatcrying. Nu stiu daca a patit ceva sau ce s-a intamplatcrying. Caci nu il pot suna pentru ca nu am credit.pfffsadce pot face pentru imi lua gandul macar de la telefonul care trebuie sa sune(din partea lui)cryingHelp! Funda+Vot!

15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Gaseste-ti alte ocupatii. Iesi cu prietenele in parc, citeste, canta, danseaza, uite-te la filme [de preferat comedii]. Sau, cum zice si @adda, reincarca-ti creditul si incearca sa-l suni.
Succes!

| LoquitaSeMutaInViataReala a răspuns:

Nu iti fa griji, pe mine tatal biologic ma suna o data'n saptamana, asa ca sunt sigura ca nu s-a intamplat nimic grav.

| JasonMcCann a răspuns:

In legatura cu pedeapsa: eu zic ca teau pedepsit ca sa nu vb cu el (ca sa nu aflii) ca sa suni eu zic sa faci asa: ceri telefonul la o prietea si daca nu ti-l da sau n-are credit ii spui mamei tale sa iti dea sal suni sau lui tatal tau vitreg iar daca nu ti-l da ia unul din telefoanele lor pe ascuns, ascunde-te tu apoi ca sa nu te prinda cineva si suna. dar nu uita sa stergi apelul si sa duci telefonul de unde l-ai luat. succes si sper ca ti-am fost de folos.

| JasonMcCann a răspuns:

cere telefonul si daca nu ti-l da iti sugerez sa il iei pe ascuns, sa te ascunzi tu apoi ca sa nu te vada cineva si sal suni.nu uita sa stergi apelul si sa duci telefonul inapoi de unde l-ai luat. spar ca ti-am fost de folos.

| Amidepsi a răspuns:

Pai nu poate sa iti imprumute nimeni telefonul? chiar daca,sa zicem, ca mama ta nu e in relatii atat de bune cu tatal tau nu se poate sa nu te lase sa il suni, e tatal tau pana la urma.si stai linistita, sunt sigura ca nu e nimc grav.bafta!

| Deiia a răspuns:

Stiu cum ii.Si eu cand zicea mami ca ma suna eu tot cu telefonul dupa mine eram big grin.Ar trebui sa fac ceva sa nu te mai gandesti.Ar fi bine ca sa nu te mai gandesti atat sa te joci sau sa faci ceva.

| Iheartshoes a răspuns:

Ia un telefon de la cineva si suna-l.
Sunt sigura cu prietenele tale te vor ajuta!

| AndreiP98 a răspuns:

Nu poti sa il suni de pe telefonul altcuiva?

| IAmSoDifferent a răspuns:

Incearca sa iti incarci telefonul si suna'l sad

| Lucrian a răspuns:

Vorbeste cu mama ta. spune-i ca vrei sa stii starea tatalui tau. sa-ti dea telefonul ei sa vorbesti 1 minut. nu e nimic rau in asta. daca nu vrea, spune-i ca situatia ar fi putut fi invers (tu sa stai la tatal tau si mama ta sa fie in spital, ar fi vrut sa o suni?).

si inca o chestie: nu te certa/supara cu mama ta indifernt ce zice. e cea mai rapida sansa sa ajungi la tatal tau, doar trebuie sa o indupleci.

succes!

| Xgirl a răspuns:

Vb cu mama ta si spune-i sa sune sa vorbesty cu el.sigur te va intelege doar nu lasa lucrurile sa treaca pentru ca (doamne fereste sa nu cumva sa i se fi intamplat ceva:p succes si sa ne spui cum a decurshappy

| slimms a răspuns:

1.ori roaga pe cineva sa-ti dea sal suni saus ai dai un mesaj sau ceva ori 2 gasesteti alt ocpatii ce-ti place sa faci in timpul liber :esit la un suc cu prietenele sa na vb cu altii despre problema ta.

| teotazz_6899 a răspuns:

Roaga o prietena sa iti imprumute telefonul

| madalina111 a răspuns:

Da.cam complicat.ai putea sa-i spui mamei tale sau tatalui tau vitreg ca te ingrijoreaza ca nu tea sunat tatal tau si ai vrea sa suni sa vezi ce face.nu cred ca ar fi impotriva din moment ce e vorba despre o chestie importanta, sau ai putea sa-i ceri unei prietene sa te lase sa suni.un minut nu e chiar scump, totusi.

| alexiamari_2331 a răspuns:

Pai daca vrei...roaga pe o prietena sa il sune sau spune-i mamei tale ca esti ingrijorata si vrei sa stii daca e bine sa te lase sa il suni de pe telefonul ei ca doar te-a pedepsit fara telefonul tau sper ca te-am ajutat