| Madalina1711 a întrebat:

Buna va rog frumos sa ma ajutati! stie cineva daca in regulamentul scolar este interzis ca o fata sa numai stea la domiciliul ei? adica sa fie maritata! Este interzis acest lucru? astept raspunsurile voastre! si daca gasiti undeva regulamentul scolar va rog sa imi dati link-ul!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o asemenea prevedere in regulament, acesta nu are treaba cu domiciliul elevilor.
Regulamentul il gasesti si aici: http://administraresite.edu.ro/index.php/articles/555.
Exista, in schimb, alte prevederi legale, cum sunt cele din Codul civil, conform carora domiciliul minorului este la domiciliul parintilor si acestia au dreptul sa solicite instantei ca minorul sa revina la domiciliul lor. Numai bine!

| Madalina1711 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc Frumos! A nu sunt clasa a 12 a si avem un director cam sever si a batut un apropo fata de mine! eu stau la prietenul meu dar am 19 ani! multumesc pentru raspuns

2 răspunsuri:
| emmadeea1990 a răspuns:

Nu cred sincer!