| anonim_4396 a întrebat:

Buna va rog mult daca se poate puteti sa ma ajutati cu un sfat?
Am niste probleme cu handicapatu de taicamiu care nici n-as putea sa ai spun asa.
Chestia e ca am probleme de mult timp cu el aproape de copil, de cand eram de vreo 10 ani cam asa, acum am 19 ani.
Am o poveste foarte lunga de spus dar nu vreau sa va plictisesc.
Problema e ca de cand eram eu copil si pana astazi obisnuia sa vina acasa beat manga si sa faca scandal, sa asculte porcarii de muzica veche si sa se ia de mine si de maicamea.
Acuma ma tot gandesc la Dumnezeu sa imi dea puterea sa il bat, pentru ca de fiecare data tipa la mine si are porniri de sarit la bataie cu pumnu la mine.Plus ca mi-e cam greu sa explic toata problema asta a mea mai detaliat si imi cer scuze daca am gresit in unele parti.Cand il ajut la munca fizica nu recunoaste niciodata sau isi bate joc de mine cel mai mult in felu cum arat eu, adica cum ma imbrac sau ma tund de look-ul meu mai precis ca sa fiu exact.Nu stiu dar eu sincer ma tot rog la Bunul Dumnezeu sa imi dea puterea si speranta sa-l bat intr-o zi cum n-a mai vazut el in viata lui.Pentru ca eu am vorbit cu el de multe ori si i-am spus sa nu isi mai bata joc de mine si nu intelegea de prost ce era.Asa ca doar Dumnezeu ma intelege pe mine si pot sa ma destainui la El cu orice e posibil si ce imi trece prin minte.Nu stiu daca e cineva, sau exista in situatia mea?

Daca e cineva care a auzit sau a trecut, sau chiar cunoaste ceva de genu va rog un sfat daca se poate. Va multumesc mult de tot pentru ajutor sper ca mi-ati inteles pe scurt problema pe care o am de o viata pana in prezent.Nu ma prea pricep la compus.

Va multumesc pentru tot ajutorul!

Răspuns Câştigător
| eliaclodia a răspuns:

Pai cum sa fie, doar gelos, deoarece el e sarpele cu clopotei: coltii sunt injuraturile, apoi urmeaza saculetul cu otrava, o dementa cefalo-rahidiana. Ce este ciudat, cum se roaga sarpele din poveste la Dumnezeu? El se crede insa masina de lux.

54 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

Suntem ingrijorati, nu mai raspunzi. S-a intamplat ceva cu tine? Te-a batut tati? Las' ca trece. Nu mai plange baietel. Trece buba, vine zana Maseluta. Pa dragule, noapte buna, ai grija de tine( sa nu-ti iei o tigaie peste ochi in somn), sa-ti pui o perna pe fata ca daca te scoli brusc si te uiti in oglinda ramai cu traume( mai multe decat ai), sa te invelesti bine si iesi cu tot cu pat in curte, brumeaza asa frumos si e ceata( ca la tine in cap) si stele verzi( idem). Mai vorbim, ne e dor de tine, sa ne scrii, asa cum poti tu, ca de unde nu e nici God nu cere. Te pupam. Daca simti nevoia poti si tu pe noi (in fund). Inca o data... Pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru cherrybomb):

Ai tu sindromu ciresii nebune dar mai ales a prostilor care e mai greu incurabil asa ca hai ceau si mai lasa-ma in pace.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru carpediem):

Bah vulture am crezut ca te-ai tirat de aicea vezi ca ati plang cioricuti, ca in loc sa le duci rame si alte prosti zbori apulea pe unde nu trebuie.
Si nu i-mi spune tu mie sa ma calmez ca mis calm stai linistit tu ar trebui sa te calmezi ca nu ai ce face decat sa ma freci pe mine la cap.
Asa ca hai pa si mai lasa-ma in pace.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru cherrybomb):

Ai tu sindromu ciresii nebune dar mai ales a prostilor care e mai greu incurabil asa ca hai ceau si mai lasa-ma in pace.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru cherrybomb):

Bah ai tu sindromu ciresii nebune si asa ca te rog eu mult lasa-ma in pace te rog eu mult lasa-ma in pace.
Hai pa

| carpediem a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine te-am gasit, turbatule! Ne-ai speriat credeam ca te-au dat afara de pe site. Sau te-au luat oamenii in alb, sti tu, ie scomp domne' e scump, dincolo e mai ieftin. Te pupam, sa nu uiti sa bei soda cand te culci sa nu mai faci gaze. Si da-o incolo de bicicleta, daca nu esti in stare sa-ti iei, poate poti role. Noapte buna, ne vedem tomorrow( in varianta ta de balta tomoro).

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru carpediem):

Bah ciora mars ****e in gura sa te *** ca nu dau 2 bani pe tine zdreanta ordinara ce esti.
Du-te bah la nebuni tu saracule ce esti vezi ca tu dai gaze, ca tu esti gaina beata dinaia care in loc sa stea cu curu pa cuib zboara apulea si **** meciu la alti.Mars ****i gatu in gura sa ati *** da pulistu in gura sa ati *** de pulist, da gaina belita si biata ce esti.
****i morti si raniti in gura sa ati *** da gaina belita ce esti, fitar gaina sa ati fie de gaina proasta ce esti.
Mancamea **** sami manci, ****i gaina sati *** da gaina beaat care esti.
Vezi pe cum mergi inapoi gaino sa nu mergi in ZIG-ZAG ce sa mai spun de role ca daca ti-ai lua tu rolele ai intra direct in rahat.****i gaina si gaina da cioara beletia care esti.
Si lasa-ma in pace ca nu vreau sa te mai vad gaino.
Hai pa hai ca m-am distrat destul cu tine.

| carpediem a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi-am revenit. Ma speriasem ca suferi si de dubla personalitate, insa la cat de prost injuri m-ai linistit. Ma uimesti cat de putin judeci ca nici sa injuri nu poti. Oare ai buletin? Adica ti-au dat buletin sau ai stat ascuns la recesamant sa nu te ia pentru laborator, la experiente zoologice pe animale? Poti sa zici tu pa cat vrei, ti-am zis ca nu te lasam de izbeliste, la cat de nesimtit ai fost. Esti o cauza pierduta, mergi spre propia-ti pierzanie, iar noi te vom ajuta. Vezi ca ultima oara cand ai baut soda, era alterata, probabil ai baut de la canal sau din w.c., inainte sa tragi apa dupa ce a fost tot familionul tau timp de 2 saptamani, si cand ai avut flatulenta si i-ai basit una la porcu' de la vecini, pana dimineata a murit saracul. Pe curand, te pupam.

| lucab a răspuns:

1.Nu e frumos sa arunci cu mizerii in parinti, caci sare si pe tine!
2.Ai 19 ani si inca nu il poti bate pe tatal tau fara ajutor?
3. Daca o duci asa rau de ce nu pleci in lume, ca doar nu esti handicapat?
4.Crezi ca o sa gasesti raspunsul problemelor tale existentiale pe un site?
Ar mai fi multe de spus dar mi-ai pus o piedica cu fraza:´´isi bate joc de mine cel mai mult in felu cum arat eu, adica cum ma imbrac sau ma tund de look-ul meu mai precis ca sa fiu exact.´´

| cherrybomb a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi ca eu nu te-am jignit pe tinewinking nu ai nici o calitate sa ma jignesti.Ai pus o intrebare s pur si simplu ti s-a dat raspunsul, avem aceeasi varsta dar nu prea gandesti, dupa modul in care te comporti, nu ma cunosti nu te cunosc deci nu ma mai jigniwinking

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Pariu ca te-a batut numai in cap la cum vorbesti.l-ai injurat pe carpediem? iti dai seama ca pentru asta nu te las in viata?

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Pot sa iti spun ca greseala e la tine.nu il lua in seama, evita-l si cand vine sa se certe cu tine lasa'l sa isi fata 'numarul'si pleaca. daca dai in el o sa inceapa cum face tata "dai in mine? eu care am facut atatea pentru tine..." si nu ve'ti ajunge la nici un rezultat.mai bine lasa'l sa sufere si cand ii e mai greu asa nu ii fii alaturi.asa isi va da seama... sper ca te pierde

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Pot sa iti spun ca greseala e la tine.nu il lua in seama, evita-l si cand vine sa se certe cu tine lasa'l sa isi fata 'numarul'si pleaca. daca dai in el o sa inceapa cum face tata "dai in mine? eu care am facut atatea pentru tine..." si nu ve'ti ajunge la nici un rezultat.mai bine lasa'l sa sufere si cand ii e mai greu asa nu ii fii alaturi.asa isi va da seama... sper, ca te pierde

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru lucab):

Pai daca e tuns cu ciobu ce sa-i faca? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru cherrybomb):

Scuze i-mi cer scuze recunosc ca am gresit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai ca mai is aicea niste tovarasi care vor sa tio dea lu ****, te **** toti la un cerc deti sar acapacele.Ati rupem toata **** sa o largim cat mai tare intelegi, ca pe urma aduc si calu lu bunamiu daca e nevoi sa asi bage si ila **** in **** aia a ta si in gura si in cur in toate partile.
Facem un gagbang ca vad ca esti mare pornaciuleasa.

| KisaTheCute a răspuns:

Uaaau. Ai scris asa gresit ca si Dumnezeu si-a facut cruce straight face.

| KisaTheCute a răspuns (pentru anonim_4396):

Vai si amar de familia ta. Nici nu e de mirare ca se leaga taica`tu de tine. Esti prost ca noaptea =). Adica, precum intunericu` din sarmale smug.

| MrSpooky a răspuns:

Ai un inteligent/folositor de la minelaughing

| Geo25girl a răspuns:

Raspunsul este ca nu ar trebui sa ii spui asa,ar trebui sa petreci mai mult timp cu el,eu nu vorbesc asa de urat cu tatal meu, in locul tau m-as bucura ca este langa mine si ca ma ajuta in toate situatiile grele, sper sa fii si tu bun cu el.

| KisaTheCute a răspuns (pentru MrSpooky):

Owww :o3. Multumesc :))!

| sutinoo a răspuns:

Înscenează-i o faptă penală, bătrânu' merge la pușcărie, tu îţi vezi de viaţă!

| MasterDanny a răspuns:

Mane mai bine nu te-ai lua k astia in gura si ai incerca sa-ti rezolvi problemele. Sfatul meu este sa nu te dai la tatal tau deoarece de bine de raw te-a crescut, si cred ca acolo, undeva in inima lui cred ca te iubeste. Incearca sa te bagi pe sub pielea lui cu o vorba frumoasa, cu niste linguseli si o sa vezi k o sa fie bine, si daca nu merge atunci ar trebui sa gandesti k un om matur si sa iti iei viata in piept. Incearca sa gasesti o fata care sa tina la tine si sa te iubeasca, incearca sa-ti gasesti un loc de munca si cu timpul o sa-ti faci propria ta familie. Dar cel mai important lucru este vointa. Si app cand o sa ai copii sper sa nu faci si uh ca tatal tau, adica sa ii bati sau sa-i batjocoresti. Atat am avut de spus. Sper sa nu ma injuri si pe minewinking. Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat