| anonim_4396 a întrebat:

Buna va rog mult daca se poate puteti sa ma ajutati cu un sfat?
Am niste probleme cu handicapatu de taicamiu care nici n-as putea sa ai spun asa.
Chestia e ca am probleme de mult timp cu el aproape de copil, de cand eram de vreo 10 ani cam asa, acum am 19 ani.
Am o poveste foarte lunga de spus dar nu vreau sa va plictisesc.
Problema e ca de cand eram eu copil si pana astazi obisnuia sa vina acasa beat manga si sa faca scandal, sa asculte porcarii de muzica veche si sa se ia de mine si de maicamea.
Acuma ma tot gandesc la Dumnezeu sa imi dea puterea sa il bat, pentru ca de fiecare data tipa la mine si are porniri de sarit la bataie cu pumnu la mine.Plus ca mi-e cam greu sa explic toata problema asta a mea mai detaliat si imi cer scuze daca am gresit in unele parti.Cand il ajut la munca fizica nu recunoaste niciodata sau isi bate joc de mine cel mai mult in felu cum arat eu, adica cum ma imbrac sau ma tund de look-ul meu mai precis ca sa fiu exact.Nu stiu dar eu sincer ma tot rog la Bunul Dumnezeu sa imi dea puterea si speranta sa-l bat intr-o zi cum n-a mai vazut el in viata lui.Pentru ca eu am vorbit cu el de multe ori si i-am spus sa nu isi mai bata joc de mine si nu intelegea de prost ce era.Asa ca doar Dumnezeu ma intelege pe mine si pot sa ma destainui la El cu orice e posibil si ce imi trece prin minte.Nu stiu daca e cineva, sau exista in situatia mea?

Daca e cineva care a auzit sau a trecut, sau chiar cunoaste ceva de genu va rog un sfat daca se poate. Va multumesc mult de tot pentru ajutor sper ca mi-ati inteles pe scurt problema pe care o am de o viata pana in prezent.Nu ma prea pricep la compus.

Va multumesc pentru tot ajutorul!

Răspuns Câştigător
| eliaclodia a răspuns:

Pai cum sa fie, doar gelos, deoarece el e sarpele cu clopotei: coltii sunt injuraturile, apoi urmeaza saculetul cu otrava, o dementa cefalo-rahidiana. Ce este ciudat, cum se roaga sarpele din poveste la Dumnezeu? El se crede insa masina de lux.

54 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Copilul! Dupa ce ca stai prost cu scrierea, esti deficitar si la matematica! Ma explic:Vezi ce date ai dat la inregistrate pe site-u-Ajuta oamenii din 21 Iul 2011
Ultima logare: 14 Dec 2011
Data nasterii: 22 Iul 1990
Utilizator Junior
Vezi! Din 1990 si pana in 2011 si decembrie sunt exact 19 ani! Ce zici? Am dreptate?

| carpediem a răspuns:

Trebuie sa o iei de la capat. Daca i-l lovesti pe tactu' nu rezolvi nimic, pentru ca are alta experienta decat tine. Poate bea de necaz, bani, rate etc e greseala lui alcoolul. Daca zici ca e handicapat si tu esti net superior lui, face-ti schimb. Preia tu cheltuielile casei, i-al sa te ajute la munca( tu stiind mai multe decat el). Fara suparare, eu cred ca nervii tai vin si din faptul ca simti slabiciune din partea ta si in acelasi timp vrei sa fi alfa in familie. Trebuie sa ceri mai mult de la tine si apoi de la altii. Bafta.

| anonim_4396 explică (pentru carpediem):

Bah ma lasi ca nu ma ajuti tu nu sti...

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu am probleme similare cu maicamea, ea mai trage pe gat alcool si dupa aia face scandal fara motiv dar eu aici intru in actiune fara sa o lovesc, stiu ca in mama nu e bine sa dai si e ceva normal. Ma inchid in camera mea si nu o las sa intre pana nu se calmeaza chiar nici de munca nu-mi mai caut asa sa-si dea seama daca ea ma cearta eu nu lucrez chit pe chit. Anul viitor noroc cu taicameu ca imi da bani sa fac scoala in tara si ma bag ca sofer pe tir, chiar daca si maicamea se va intoarce voi avea mai multa pace fiind plecat mai mult timp de acasa. Asa si tu intereseaza-te sa pleci de acasa sa stai la cineva cunoscut de tine lucrezi si ii platesti niste bani pentru ca stai acolo.

| carpediem a răspuns (pentru anonim_4396):

Bah sa-i zici lu tactu'! Ce vrei sa-l batem noi? Sa nu mai zici ca ai 19 ani. Atunci nu mai cauta ajutor, pentru ca nu ti-l poate da nimeni, pentru ca nu exista, pentru ca tu esti o cauza pierduta. Oare ce ar spune God cand te duci la biserica ca "un bun crestin ce esti" ca vrei sa-l bati pe tactu'? Crestineste asa...ca de la tata la fiu. P.S. Parintii tai stiu cu ce te ocupi. Poate iti ia net-ul, ca banuiesc ei platesc, tu esti doar copilul mamichii. La cum te porti nici nu meriti ajutor. Visezi BMV-uri si tu nu esti in stare sa-ti iei bicicleta. Rautate mica ce esti, nu ma mir ca te aneninta taica-tau. Sper sa-ti gasesti linistea si nu te mai chinui sa-mi raspunzi pentru ca nu meriti nici uzura tastelor sa-ti mai scriu. Bafta Ai grija sa nu-ti scrantesti mana cand o sa incerci sa dai cu pumnul. Si totusi...invata sa scrii.

| anonim_4396 explică (pentru carpediem):

Bah carpediem mai du-te si lasa-ma in pace ca ma pis pe tine ca puti de i-mi vine sa mor cu tot rahatu ila a tau de destept ce esti. poti sa zici ce vrei ca ma pis pe tot c4e zici u si mai du-te si lasa-ma in pace de zdrianta oridinara ce esti.
zdreanta naibi zdreanta hai pa!

| carpediem a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e tot ce poti? Tot encefalul tau doar functia de injurat o poate elabora? (n.a. encefalul este creierul). Ce limba vorbesti? Imi trebuie o erata la textul tau( daca stii ce este aia si nu sti pentru ca nu ai citit nici o carte vreodata, nu socotim revistele porno). Deci in ce limba si ce inseamna: ila, c4e, u, zdrianta. C4 stiu ca e un exploziv, ai inventat tu altul mai bun c4e? Tot nu sti sa scrii, dupa punct se incepe cu diacritice( n.a. diacritica inseamna cu litera mare, iar mare e ceva inversproportional cu : volumul encefalului tau, educatie, fara iq, la tine nu e cazul, inca nu s-a inventat scala cu -, minus). Nu folosesti articol la cuvinte. In fine... cand ma uit la ce scrii imi dau seama de ce s-a crezut ca oamenii se trag din maimute, lucru nefondat la tine, ar fi imposibil un mamifer cu un encefal cu 5 vezicule(telencefal, mezencefal, metencefal, trunchi cerebral si cerebel) cu o vechime stimul-raspuns de 19 ani, sa nu poata scrie corect, macar. Eu as spune ca ai doar 4 neuroni si astfel ajungem la nevertebrate, unde apare pentru prima oara in regnul animal, tendinta de cefalizare si anume la viermi. Asadar tu reprezinti doar un gunoi genetic al speciei din care faci parte si sper sa ajungi sa-ti cumperi bicicleta aia la care visezi. Imi pare rau ca reactionezi asa desi mi-a fost mila de tine cand ti-am raspuns prima data, insa in cazul tau mila este o slabiciune. Cum am mai spus esti o cauza pierduta si nu se mai poate face nimic. Puteam sa raportez insultele tale si dispareai de pe TPU, dar de sadic ce sunt cu prostia umana nu o fac, sa disperi in propia-ti neputinta pana arunci monitorul pe geam. Vai steaua ta, soarta ta e incerta nu vei ajunge nici in iad nici in rai, ramai in stand-by in purgatoriu. Bietul de tine. "Pa".

| carpediem a răspuns (pentru anonim_4396):

M-am luat cu vorba si am uitat ce-i mai important. Cum intentionezi sa urinezi pe mine. On line? Si daca da ai grija sa nu stropesti propiile-ti taste sau monitoru' sa nu mori electrocutat sau sa faci vreun scurtcircuit sa cada net-ul in satul vostru. Si sa nu ti geamul deschis sa se faca curent sa te stropesti singur.

| carpediem a răspuns:

Mai nea, cum ti-e numele, eu vultur si cu bufnita ne-am hotarat. Ai dreptate, ai mare nevoie de ajutor. Psihiatric. Ne-ai cerut ajutorul si nu te lasam la greu. Trebuie sa mergi la psihiatru, esti foarte nervos si foarte retardat pentru varsta si pregatirea ta. Singura ta salvare se afla la ospiciu. Nu e rusinos, trebuie sa rezolvi pana nu e prea tarziu. Cu tratament si sustinere din partea noastra si supraveghere in camasa de forta din partea lor, pana pe la 25 de ani te vei calma( optional poti solicita castrarea, pentru calmare), iar pe la 30 de ani vei fi apt pentru cursurile scolii generale, clasa a-I-a speciala (pentru tine). Iar pe la 50 vor fi oarece tentative de hipertrofiere a stafidelor, vei putea sa cunosti si tu o fata, dar vai esti la andropauza. Nu-i nimic, nu se pierde nimic, totul se transforma. Nu ne multumii de ajutorul pe care il meriti si politetea de care ai dat dovada. Din tarana ne-am nascut, in tarana ne intoarcem. Amen. Cam asa decurge viata ta :http://www.youtube.com/......ttp?/watch

| carpediem a răspuns:

Suntem ingrijorati, nu mai raspunzi. S-a intamplat ceva cu tine? Te-a batut tati? Las' ca trece. Nu mai plange baietel. Trece buba, vine zana Maseluta. Pa dragule, noapte buna, ai grija de tine( sa nu-ti iei o tigaie peste ochi in somn), sa-ti pui o perna pe fata ca daca te scoli brusc si te uiti in oglinda ramai cu traume( mai multe decat ai), sa te invelesti bine si iesi cu tot cu pat in curte, brumeaza asa frumos si e ceata( ca la tine in cap) si stele verzi( idem). Mai vorbim, ne e dor de tine, sa ne scrii, asa cum poti tu, ca de unde nu e nici God nu cere. Te pupam. Daca simti nevoia poti si tu pe noi (in fund). Inca o data... Pa.

| eliaclodia a răspuns:

Problema ta e la atitudine, vad ca nu ai spectacole doar cu taica-tu, ci si cu ceilalti masculi. nu faci diferente intre cine iti spune ceva corect, cine nu. Pur si simplu ai chef de urlat, de injurat, de spart. Crezi ca esti buricul pamantului sa fi suportat? Nu esti, dar esti exact copie dupa taica-tu, asa ca nu stiu ce vrei. Daca ii spargi moaca, te schimbi tu, sau el. Cand te uiti la el te uiti in oglinda, doar ca te vezi clacat si imbatranit. Chiar daca il bati, si mai ales daca mai esti violent psihic si necomunicativ, tot acolo vei ajunge. Asa ca poate te asiguri de o pensie si bani de bautura si nu face copii, sa nu duci cosmarul mai departe. Ce zici? Sunt de injurat, ca am avut bune intentii ca si ceilalti si ne-am strofocat creierii cu tine, pentru tine? Toti pentru unu, tu nu meriti, esti o cauza pierduta, e clar.

| anonim_4396 explică (pentru eliaclodia):

Du-te in morti m-ati las-o pe maicamea in pace ****e in gura de bufnita beata ce esti mars si lasa-ma in pace nu i-mi veni tu mie cu chiesti de genu ca mama prin ce am treut eu. Daca ai trecut prin ce ceva mai rau atuneca spune, da nu veni si zi mama prince am trecut.
Pierdut esti u bah ****i morto si mormitii in gura de **** beat **** m-ati eu team pus sa vi sa comentezi ca ma pis toata strofocarea ta de crerasii aia ai tai arsi.
****eas in gura de bufnita m-ati bufnita, bah du-te si caut-o pe elodia prin canale scotoceste pe unde vrei si du-te cu ea impreuna si lasa-ma in pace handicapatule.

| eliaclodia a răspuns:

Iar de vina, e mama ta. acum e de vina si cu tine, pentru ca nu va bate cu matura.

| eliaclodia a răspuns:

Faptul ca eu am trecut printr-o situatie mai groaznica decat a ta, nu te ajuta pe tine cu nimic, deoarece tocmai din acest motiv nu te suport. Nu il intreba pe taica-miu ce a patit sa nu plangi de pe acum.

| cherrybomb a răspuns (pentru eliaclodia):

Buna. Nu baga toti retardatii in seama.

| eliaclodia a răspuns:

Dumnezeu te trazneste daca m-ai injurat si batjocorit. Esti mort in univers si deja descompus. Asa ca mort nu mai ai probleme cu tactu si nici eu cu tine.

| carpediem a răspuns (pentru eliaclodia):

Nu merita nimic individul, sincer sunt gelos pe tine deoarece mie mi-a spus doar ca face pipi pe mine (on line) si pe mine nu m-a facut vultur cum te-a facut bufnita pe tine. Ar merita sa zboare de pe site pana invata (adica niciodata) sa fie politicos.

| cherrybomb a răspuns (pentru carpediem):

Are sindromul LTP( lipsa totala de pzd.)
saracu isi merita soarta.

| carpediem a răspuns (pentru cherrybomb):

Pe naiba, nu mai are nici testosteron, iar locul unde s-ar fi secretat sunt doar 2 stafide seci. Sunt rasist cu prostii, care sunt mai periculosi decat oamenii rai. N procente ca virgula Cestodul din discutia noastra se duc la vot. Ooo, Tepes, unde esti tu Tepes? Da-mi voie cu respect sa te completez, este vorba LTPAC- Acut congenital, din cauza celor 2 stafide (una neagra) Fantastic, ce tenie, auzi sa-i dai un raspuns sa-l ajuti, politicos si nevertebratul sa te balacareasca si etc. Da, nu, ha, ii explic numaidecat cum stau lucrurile. Singurul lucru urat din viata lui sunt eu. Multam Cherry si sa fim sanatosi si bafta!

| anonim_4396 explică (pentru cherrybomb):

Ai tu sindromu ciresii nebune dar mai ales a prostilor care e mai greu incurabil asa ca hai ceau si mai lasa-ma in pace.

| anonim_4396 explică (pentru cherrybomb):

Ai tu sindromu ciresii nebune dar mai ales a prostilor care e mai greu incurabil asa ca hai ceau si mai lasa-ma in pace.

| anonim_4396 explică (pentru cherrybomb):

Bah ai tu sindromu ciresii nebune si asa ca te rog eu mult lasa-ma in pace te rog eu mult lasa-ma in pace.
Hai pa

| cherrybomb a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi ca eu nu te-am jignit pe tinewinking nu ai nici o calitate sa ma jignesti.Ai pus o intrebare s pur si simplu ti s-a dat raspunsul, avem aceeasi varsta dar nu prea gandesti, dupa modul in care te comporti, nu ma cunosti nu te cunosc deci nu ma mai jigniwinking

| anonim_4396 explică (pentru cherrybomb):

Scuze i-mi cer scuze recunosc ca am gresit.

| eliaclodia a răspuns (pentru carpediem):

Pai cum sa fie, doar gelos, deoarece el e sarpele cu clopotei: coltii sunt injuraturile, apoi urmeaza saculetul cu otrava, o dementa cefalo-rahidiana. Ce este ciudat, cum se roaga sarpele din poveste la Dumnezeu? El se crede insa masina de lux.

| eliaclodia a răspuns:

Sa vezi tu haituiala acum. Sa te inveti minte, cand ma vezi sa te pui in genunchi, dementule.

| anonim_4396 explică (pentru eliaclodia):

Cand te vad ma pun picioru pe fata ta bufnita debelita.
Te i-au si te pun impreuna cu elodia ta la cazan si va fierb acolo, fac o ciorba cu doua gaini si pe urma si asa le arunc ca oricum sa puta de numa fiertura.
Asa ca hai ceau nu ma mai freca la cap bufnito.

| Wehrmacht a răspuns:

In primul rand,renunta sa te mai rogi pentru putere. Daca vrei putere,du-te la dark side,roaga-te lu' Lucifer sa iti dea ceva, DZ nu te prea ajuta cat timp esti pe pamant.
In al doilea rand, vorbeste cu el despre asta dar inainte sa-si fi facut plinul. Daca chiar nu se poate discuta cu el si nu se poate rezolva problema cu vorba buna...

http://www.google.ro/......tp?/imgres

| cherrybomb a răspuns:

In primul rand oricate defecte are taicatu, nu ai vea nici un drept sa il faci handicapat si prost. In al doilea rand, nu cred eu ca decat tatal tau este oaia neagra, oare tu nu gresesti cu nimic?
Ar trebui sa discuti foarte foarte serios cu el si sa ii spui : Tata ma doare sufletul cand vii beat acasa, cand tipi la mine si la mama, ne faci de ras, sunt si eu mare mi-e rusine de toate lucruriile astea, incearca sa te controlezi, roaga-l frumos sa numai faca lucrurile alea. Incearca si tu sa iti schimbi atitudinea, si sa te comporti ca un copil normal, iar daca tu nu ai un stil vestimentar adecvat normal ca se i-a de tine. Si cum te-ai gandit sa dai in el, oare cum ai putea sa ridici mana asupra lui? Cum frate cum?
Cand vine tata de la munca, ies imediat afara si il intreb tata ai venit, sar in bratele lui si il pup.si am 19 ani, dar ma comport normal la varsta mea. tata ma intelege in toate privintele, cand am nevoie de ceva ma ajuta si imi explica unde gresesc, normal au mai existat si certuri dat niciodata nu m-as gandi sa il fac pe tata handicapat sau prost si mai ales sa dau in el as fi chiar o mare nesimtita.

| zdrangoi a răspuns:

"Chiestea" e ca ai probleme de mult timp, mai ales cu scrisul corect.
Vezi intai de greselile tale si dupa aia judeca-ti parintele, chiar daca are defecte.
Si printre "picaturi", mai pune mana si pe carte!

| anonim_4396 explică (pentru zdrangoi):

Mai taci bah daca vrei sa ma ajuti ajuta-ma da nu i-mi veni mie cu chesti de genu ista.
Vi tu sa comentezi de parca ai terminat facultatea de litere mai du-te mah si lasa-ma in pace atat aiti spun te rog eu mult.

| zdrangoi a răspuns (pentru anonim_4396):

Invata "bah" sa scrii, nu fi "pufi"!

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Pariu ca te-a batut numai in cap la cum vorbesti.l-ai injurat pe carpediem? iti dai seama ca pentru asta nu te las in viata?

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Pot sa iti spun ca greseala e la tine.nu il lua in seama, evita-l si cand vine sa se certe cu tine lasa'l sa isi fata 'numarul'si pleaca. daca dai in el o sa inceapa cum face tata "dai in mine? eu care am facut atatea pentru tine..." si nu ve'ti ajunge la nici un rezultat.mai bine lasa'l sa sufere si cand ii e mai greu asa nu ii fii alaturi.asa isi va da seama... sper ca te pierde

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Pot sa iti spun ca greseala e la tine.nu il lua in seama, evita-l si cand vine sa se certe cu tine lasa'l sa isi fata 'numarul'si pleaca. daca dai in el o sa inceapa cum face tata "dai in mine? eu care am facut atatea pentru tine..." si nu ve'ti ajunge la nici un rezultat.mai bine lasa'l sa sufere si cand ii e mai greu asa nu ii fii alaturi.asa isi va da seama... sper, ca te pierde

| IrisMov a răspuns:

Vad ca esti o persoana credinciosa, si nu cred ca Dumnezeu ar fi prea incantat sa afle ca vrei sa-ti bati tatal.
Nu am trecut prin situatia asta dar cunosc persoane cu aceeasi problema. Nu stiu daca este un sfat bun sau nu, dar avand in vedere ca ai si trecut de varsta majoratului poate ar trebui sa incepi sa te gandesti mai serios sa-ti iei viata in piept si sa nu mai fi nevoit sa locuiesti sub acelasi acoperis cu tatal tau...si astfel probabil se vor rezolva toate problemele dintre voi.

| lulalica a răspuns:

Buna! parerea mea este ca, chiar daca se lua de tine si isi batea joc de tine, totusi e parintele tau, tatal tau, care te-a crescut si a avut grija de tine, da uitarii tot ce ti-a facut, acum esti major.
Dupa cate vad crezi in Dumnezeu, asta-i bine, stii una dintre porunci ce zicea? " Cinsteste pe mama ta si pe tatal tau ", orice ti-au facut, da uitarii, gandeste-te ca ei sunt cei ce te-au crescut si te-au invatat tot ce stii happy
Sper ca te-am ajutat happy

| lucab a răspuns:

1.Nu e frumos sa arunci cu mizerii in parinti, caci sare si pe tine!
2.Ai 19 ani si inca nu il poti bate pe tatal tau fara ajutor?
3. Daca o duci asa rau de ce nu pleci in lume, ca doar nu esti handicapat?
4.Crezi ca o sa gasesti raspunsul problemelor tale existentiale pe un site?
Ar mai fi multe de spus dar mi-ai pus o piedica cu fraza:´´isi bate joc de mine cel mai mult in felu cum arat eu, adica cum ma imbrac sau ma tund de look-ul meu mai precis ca sa fiu exact.´´

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru lucab):

Pai daca e tuns cu ciobu ce sa-i faca? laughing

| Alexino91 a răspuns:

Eu pot sa iti dau un sfat, niciodata sa nu te lasi abatut de lucruri ca acestea fal sa gandeasca sau daca nu reusesti, cel mai bine ar fi sa il tratezi cu indiferenta ca si cum nu ar exista crede-ma ca doare mult mai mult decat o bataie www.alexinotank.blogspot.com

Răspuns utilizator avertizat
| sutinoo a răspuns:

Înscenează-i o faptă penală, bătrânu' merge la pușcărie, tu îţi vezi de viaţă!

| Geo25girl a răspuns:

Raspunsul este ca nu ar trebui sa ii spui asa,ar trebui sa petreci mai mult timp cu el,eu nu vorbesc asa de urat cu tatal meu, in locul tau m-as bucura ca este langa mine si ca ma ajuta in toate situatiile grele, sper sa fii si tu bun cu el.

| MasterDanny a răspuns:

Mane mai bine nu te-ai lua k astia in gura si ai incerca sa-ti rezolvi problemele. Sfatul meu este sa nu te dai la tatal tau deoarece de bine de raw te-a crescut, si cred ca acolo, undeva in inima lui cred ca te iubeste. Incearca sa te bagi pe sub pielea lui cu o vorba frumoasa, cu niste linguseli si o sa vezi k o sa fie bine, si daca nu merge atunci ar trebui sa gandesti k un om matur si sa iti iei viata in piept. Incearca sa gasesti o fata care sa tina la tine si sa te iubeasca, incearca sa-ti gasesti un loc de munca si cu timpul o sa-ti faci propria ta familie. Dar cel mai important lucru este vointa. Si app cand o sa ai copii sper sa nu faci si uh ca tatal tau, adica sa ii bati sau sa-i batjocoresti. Atat am avut de spus. Sper sa nu ma injuri si pe minewinking. Numai bine!