| oricine a întrebat:

De la un timp sunt foarte sensibila,,, plangacioasa"!, maicamea este plecata in alta tara, si eu stau cu taicamiu, toate neamurile stau aproape de mine, dar lipsa mamei ma doboara! Vreau un sfat!crying

Răspuns Câştigător
| Alexandra2095 a răspuns:

Hei.Stiu cum te simti(si eu am fost intr-o situatie asemanatoare-ba mai rau caci erau amandoi)Si eu plangeam, plangeam, plangeam mai tot timpul.Starea ta emotionala este din cauza despartirii de mama ta.Stiu ca ti-e greu si ai nevoie de vorbe calde din partea mamei, dar incearca sa vorbesti cu o matusa care ti-e mai apropiata, daca tatal nu e la fel de intelegator.Sau cu o prietena si sa-i spui ce ai pe suflet.winking ai grija de tine, si gandeste-te la un lucru:mama ta nu a plecat din placere, ci din necesitate.winking

8 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Scrie-i mamei in fiecare zi cate o scrisoare.Scrisul elibereaza, usureaza suferintele.Ai grija sa inveti bine ca mama sa se bucure pentru fiecare nota buna a ta.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Ai dreptate ''mama'' este cea mai draga fiinta de pe pamant.''Mama'' un cuvant magic si frumos. Cel mai bun remediu este comunicarea, incearca sa vorbesti la telefon cu ea. Trebuie sa intelegi ca, nu a plecat de placere, probabil munceste din greu si sigur îi e dor de tine.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu prea avem ce sfat să-ţi dăm înafară de vorbe care deja le şti. Fi puternică. Mama ta s-a dus acolo cu un motiv! Se va întoarce şi va fi ok! Nu fi plângăcioasă că degeaba eşti aşa! Baftă!

| danielagoldica a răspuns:

Maica-ta iubeste mai mult banii decat pe tine! Cand stii cata suferinta provoci copilului cu plecarea ta nici toti banii din lume nu au valoare! O mama adevarata asa gandeste!

| Mihay4 a răspuns:

Fă-ti un/o iubit/ă şi îl/o vei iubi mai mult decât orice. :X
Eşti fată?

| wykyal a răspuns:

Daniela va vedea cum e sa fi mama cand va avea copii.
varianta cu scrisoarea e foarte buna
uni copii nu au parinti alti au si sunt tot singuri ptc nu le este data atentia necesara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil iti este dor de mama ta si ii simti lipsa.ai nevoie de ea. sa fie langa tine ca sa iti ea aparea can ti-e greu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum e dar fii tare ca se va intoarce si atunci totul o sa-ti fie bine. daca vrei lasa-mi un msg pe privat cu id-ul tau.