| hewastheone a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati.
Am fost cu un baiat aproape un an.la inceput sa fost mai mult o juaca, dar apoi devenise serios.
dar ne-am certat[acum 2 luni]
Intre timp am mai vorbit foarte putin...imi facut sperante ca el inca mai tine la mine, ca ne vom impaca...dar ieri mi-am dat seama ca el m-a uitat.
Ma doare inima de mor.
A fost prima iubire...nu am mai tinut la nimeni cum tine la el...
Sunt sigura ca nu am sanse sa il uit...
Dar macar spune-ti-mi va rog ce sa fac sa nu ma mai doara asa de tare.Toata noaptea am plans..plang si acum.
Stiu ca nu sunt prima fata care sufera din dragoste si nici ultima.ca mine mai sunt multe da totusi va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| Maya2014 a răspuns:

Lasa timpul sa-ti vindece inima...Altceva nu poti face decat sa astepti.
Nu exista nici un fel de solutie "miraculoasa" care sa te ajute.Suferinta e suferinta, nu dispare pur si simplu.

| Delicacy a răspuns (pentru Maya2014):

Aşteptarea asta e ucigătoare uneori...

| Maya2014 a răspuns (pentru Delicacy):

Este! Dar, nu-i poti cere unui om sa tina timpul in loc...
Timpul trece si odata cu el fericirea, dar si durerea. Orice lucru e trecator, mai putin cel care exista cu ADEVARAT!
P.s. Citeste in spatele cuvintelor si vei intelege happy

| sabin89 a răspuns (pentru Maya2014):

Poate ar fi ceva de adaugat. Din toate invatam lectii (de viata). Nu trebuie sa ne implicam in relatii (serioase) la varste prea mici, pentru ca, evident, astea nu pot dura mult; si ne vom alege doar cu inima sfasiata si...suferinta. Ne dorim asa ceva?

| Maya2014 a răspuns (pentru sabin89):

La varste prea mici nu putem vorbi de relatii serioase.Trebuie sa ai o anumita maturitate pentru a te implica intr-o relatie adevarata.
Ai dreptate, cel putin din punctul meu de vedere.
Sunt doar copilarii, dragoste platonica.Ei sufera pentru ca nu inteleg adevaratul sens al cuvantului "relatie" si doar experimenteaza o dragoste obsesiva.Tu ce zici?

| sabin89 a răspuns (pentru Maya2014):

Platon, desi inteligent, a avut, evident, o deviere. Si, dupa cum se vede, a transmis-o urmasilor. O relatie serioasa, dupa mine, nu se sfarseste. Exact ca in povesti: "Si au trait fericiti pana la adanci batranete". Povestile, oricat de povesti sunt, spun si ele cate un adevar.

| Maya2014 a răspuns (pentru sabin89):

Exact! De asta am spus ca :,, Orice lucru e trecator, mai putin cel care exista cu ADEVARAT!"
O relatie serioasa este bazata pe o iubire matura, adevarata, pura care nu are nici un final.Imi place cum gandesti, avand in vedere ca esti baiat.happy Te felicit pentru ce ai spus mai sus.

| sabin89 a răspuns (pentru Maya2014):

Multumesc! Nu vreau sa fac un secret din faptul ca si eu citesc cu placere comentariile tale. Acum, ce mai putem spune lui hewastheone?
Ai gresit, ai gresit! Nu e sfarsitul lumii pentru asta; mai e pana la 21 dec. (kidding). Sa fii mai atenta de acum incolo. Fruntea sus.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Delicacy):

La tine in nici un caz, dai o Vodka? kiss

| Delicacy a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai am vodkă, ţuica e bună?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Delicacy):

Bagaaaaa, cu potol vin eu

| Delicacy a răspuns (pentru anonim_4396):

Binelaughing

| hewastheone explică (pentru Maya2014):

Mda...am inteles ce ai vrut sa spui.Si,chiar daca imi e greu sa recunosc, ai mare dreptate! straight face

| Maya2014 a răspuns (pentru hewastheone):

Toti au trecut prin astfel de situatii, dar am reusit sa le depasim cu bine pentru ca erau doar iluzii, nimic adevarat happy Ma bucur ca ai inteles happy

16 răspunsuri:
| hewastheone explică:

A fost* joaca* mi-am facut* cum tin* dar*

| Maya2014 a răspuns (pentru hewastheone):

Poti edita intrebarea happy

| hewastheone explică:

Va multumesc mult de tot tuturor pentru sfaturi!:*