| Anonim0182 a întrebat:

Va rog sa ma ajutați cu o problema! Acum câteva zile am făcut o boacănă care nu se poate repara foarte repede. Adică m-am tuns. De când eram mică aveam parul lung. La un moment dat eram tunsa în scări și părul nu mai arata asa de frumos ca la început și am zis sa ma tund ca sa îl îndrept. Zis și făcut. Parul nu era foarte lung. Jumătate din par era până la mijlocul spatelui iar cealaltă parte era până la umeri. Eu m-am tuns fără să îi cer voie mamei mele. Ea s-a supărat foarte tare pe mine și zicea că nu vrea sa ma mai vadă și că eu sunt matura și că pot lua ce decizii vreau. ( am 14 ani). În fine... După o cearta monstru, mama nu vorbește cu mine și nu știu ce să mai fac sa îi treacă supărarea. Plâng noaptea pana adorm și mă simt foarte vinovata. Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| laurentiufilip a răspuns:

In primul rand nu mai plange, in al doilea rand usor usor lucrurile o sa revina la normal, nu te mai invinovati si inainte de a lua decizii cere parerile altora plus ca totimpul parintii vor fi furiosi cand faci ceva fara sa stie ei.Totusi ai 14 ani inca esti mica (da vine adolescenta, rebelitate, dar nu in exces), nu lua prea multe decizii singura pe moment.

4 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

O sa te ierte. E mama ta!
Ii spui ca a facut o prostie, dar nu in mod intenționat!

| Staind a răspuns:

Ai o mama de nota 10

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa te ierte! E doar suparata pe moment, ea e mama ta si te iubeste indiferent de ce faci, dar nu mai lua decizii de una singura pentru ca totusi esti mica la doar 14 ani.

| IoanaSorina a răspuns:

O mama te iubeste si o sa ii treaca supararea pe tine orice ai face. Deci nu mai plange, timpul repara totul, ea doar vroia sa o intrebi, poate ii placea parul tau si mna, i-ai facut o "surpriza" cu asta. Oricum o sa treaca tot, ai sa vezi. happy Incearca sa o intrebi sau sa ii spui inainte sa faci ceva pentru ca tot in grija ei esti pana la 18 ani.