| Desteapta21 a întrebat:

Vreau sa nu va dati doar asa cu părerea la ce o sa scriu eu acum. Vreau păreri sincere.Deci,eu termin clasa 4 si clasa organizează un banchet.Stiu,suntem mici, la 10, 11 ani sa avem banchet, dar na mă rog.Deci,maicamea îmi spune ca eu nu pot sa port rochite cambrate(adica pe talie)deoarece eu sunt cam grasuta, recunosc.La 11 ani am 56 de kile.(eu nu spun ca sunt slaba dar...).Si mi-a cumpărat maicamea dintr-un magazin o rochie un pic pe talie si in magazin me-a zis ca oau ce bine îmi sta si oau.Si când am ajuns acasa si probat-o a doua oara acasa mi-a zis ca arat nu stii cum, ca o vaca.Na,oricum.Vreau sa va întreb voi ce ati faceti in locul meu.Si eu vreau sa mă duc la banchet si sa mă vadă toti in rochia mea cea noua.

Răspuns Câştigător
| 98Gabriela a răspuns:

Hey,,,nu importa ce parere au cei din jurul tau..importa tie sa-ti placa.
Te-as sfatui sa imbraci rochita sunt sigura ca e frumoasa..si cred ca toti o sa ramina uimiti acolo.Succes

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Conteaza cum te simti tu. Daca te simti bine, vei arata mult mai bine decat daca nu te simti bine dar ai o rochie mai frumoasa.
Du-te si distreaza-te! Simte-te bine in pielea ta. Fetele mai plinute au farmecul lor happy

| Lothar a răspuns:

Conteaza cum te vezi tu, nu altii
Daca tie iti place sa ai 56 kg si vrei sa te vada lumea in rochia ta cea noua atunci du te sa te vada lumea
Tu stii cel mai bine ce e bine sau ce e rau pentru tine