| RoxyKaRoxana a întrebat:

Buna!
Vreau si eu niste idei de cadouri pentru bunicul meu care peste cateva zile implineste 79 ani. Nu vreau sa fie prea scump si totusi sa ii placa.
Voi ce credeti?
De obicei pe langa cadouri, compuneam pentru fiecare membru al familiei o poezie, dar acum nu mai am absolut nici o idee...
deci, repet intrebarea: ce pot sa ii daruiesc cadou bunicutului meu scump?

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

E ziua la toti bunicii de curand si nu stiu eu?laughing
Pai, la bunica mai stiu ce sa iei, dar la bunic... Hmm, ai putea sa-i iei niste haine, nu din astea de firma, ceva frumos si totusi nu foarte scump. Un parfum, o cutie de bomboane si o sticla de suc. Chestia cu poezia, ii poti compune una, in care sa-i amintesti ce te-a invatat pe tine de cand erai mica, si cat de bun e, si a fost cu tinehappy
Cum am mai zis azi intr-un comm, pentru bunici, nu conteaza sa le dai cadouri imense, ca limuzine si o excursie in Franta. Ei sunt foarte fericiti, doar vazand ca familia nu i-a uitat, si mai ales ca nepoteii/nepotelele, si-au adus aminte ca e si ziua lui. Pt bunici un simplu "La multi ani" din inima este tot ce-si doreste, cred eu la varsta sa happy Asa, ca daca ii zici asta si ii mai dai si cadouri, si o poezie, o sa fie suuuper fericit... poate chiar o sa planga, pentru ca a implinit o varsta frumoasa, si Doamne ajuta sa traiasca si mai mult happy

6 răspunsuri:
| Meryem027 a răspuns:

O rama in care sa fie o poza cu voi. Avand in vedere ca are o varsta, nu stiu ce altceva l-ar bucura. De obicei cei de varsta a doua isi tin la cap pozele cu cei dragi, undeva pe noptiera...Sa-ti traiasca bunicul!

| anutza a răspuns:

O carte
O rama foto
O cana personalizata
O felicitare muzicala
Un bibelou
Un toc de ochelari
un pix frumos
o agenda

| FollowTheLight a răspuns:

Cred ca cel mai mult ar insemna pentru el sa ii spui cat de mult tii la el.Sa ii spui ca te bucuri enorm ca e aici cu tine si ca inca e in viata.Alti copii nici nu isi cunosc bunicii.Pe langa asta ii poti da ceva gen o diploma sau o cana cu "cel mai bun bunic". Vezi tu, sper ca te-am ajutat!winking

| TeodoraMaria98 a răspuns:

Pai daca te pricepi la bucatarie poti sai faci cu ajutorul mamei tale torturi/prajituri.De exemplu poti incerca prajituri sau torturi de aici:http://www.gustos.ro/retete-culinare/prajituri
http://www.gustos.ro/retete-culinare/torturi
Poti sa ii faci o felicitare. Uite niste idei:http://mesaje.sentimente.ro/zi-de-nastere
Si ii poti lua o carticica mii de rugaciuna si o inconita mare.Sau daca vrei un tablou cu fecioara Maria sau Iisus.Pai succes si sper sai place. Oricum intentia conteaza.Si nu uita sa-i zici un calduros LA MULTI ANI din partea ta.

| maryale a răspuns:

S-ar putea sa-i placa un ceas barbatesc sau o camasa sau depinde...sa fie niste lucruri care sa fie folositoare...bafta!

| Anna_3845 a răspuns:

Buna! Pai eu cred ca poate o sa-i placa ceva lucrat de tine poti sa-i faci o felicitare in care scrii ce simti tu pentru elhappysi pe langa felicitare poti sa inramezi o poza cu el sau cu tine si el. Sper ca te-am ajutat! FUNDA?love struck