| UnuOarecareDeAici a întrebat:

am o problema cu niste bubite in anumite zone masculine si din ce am citit este nevoie de un consult de specialitate.
Cum le pot spune parintilor de aceasta problema? Imi este foarte rusine si de o luna nu reusesc sa imi fac curaj.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Direct, fără ocoliș. Poate tatăl e mai nimerit aici.

| ziftode a răspuns:

Pur si simplu le spui, EXACT cum ai scris aici
iar cu rusinea, gandeste-te ca parintii tai te iubesc si oricum au vazut TOT la tine, iar si tu si ei vor ca tu sa fii sanatos si sa nu ajungi mai rau!

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Exista o vorba:"Cu rusinea mori de foame".De ce sa-ti fie rusine, doar te-au vazut gol de sute de ori de cand te-ai nascut, te-au imbaiat, te-au sters la fund si cate si mai cate.Il intrebi pe tatal tau, poate a trecut prin acelasi lucru si el si-ti poate explica sau poate decide ca este cazul de control.Hai curaj, fi barbat, nu gainusa.(glumesc, de la o alta vorba"Curaj gaina, ca te tai")

| Saicoth a răspuns:

Nu mai astepta deloc, spune-le imediat pana nu se agraveaza. Daca se agraveaza va fi mai rau pentru ca nu le-ai spus nimic atata timp.