| viopop54 a întrebat:

As vrea sa gasesc un preot in satu-mare, altul decat cel din parohia mea, cu care sa pot sta de vorba ca si cu un parinte. Am probleme si vreau sa incerc sa mi le rezolv. Va rog, dati-mi o mana de ajutor daca puteti. Multumesc.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aici: http://www.protopopiatulsatumare.ro/parohii.php gasesti toate parohiile din Protopopiatul ortodox Satu Mare cu preotii lor (banuiesc ca esti ortodoxa). Numai bine!

| viopop54 explică:

As avea nevoie de un preot care sa fie dispus sa stea cu mine in biserica poate o ora, poate mai mult sau ceva mai putin, sa ma asculte, sa ma ajute. As fi dispusa sa ma duc si la un preot ce slujeste intr-o manastire.Preotii in general te accepta sa te spovedesti dar nu prea sunt dispusi sa-si rupa din timpul lor liber sa stea de vorba cu o necunoscuta. Ar face asta preotul din parohia mea insa problemele mele nu le pot discuta cu preotul meu pentru. ca e foarte tanar, apoi, nu vreau sa-mi vada familia altfel decat cum o stie el.Multumesc.

| onetwothree a răspuns:

Poti merge la orice biserica sa ceri ajutorul unui preot. Nu trebuie sa fie neaparat acela la care mergi tu de obicei.