| carmen44 a întrebat:

de cand m-am casatorit cu sotul meu adica de 20 de ani el a baut si numai zic cate am suportat, ca nu era un om la locul lui cand bea, 6 ore ii trebuia ca sa se linisteasca, si eu stateam si il ascultam, numai zic cate tipete cate spargeri prin casa, si bineinteles violata. In urma acestor ani eu m-am capatat cu o boala grea, tulburare depresiva anxioasa, deci nu pot nici dupa 6 ani de tratament sa merg singura pe strada.Acum el nu mai bea deloc, de ce? pentru ca eu l-am speriat ca il las si ma duc la altul, asta am spus-o ca asa mi-a venit atunci pe moment, dar lucrurile au luat o intorsatura iar rea, e gelos acum, ma sufoca, ma verifica, intr-un cuvant ma oboseste, si tot nebun e. Adica eu nu mai il inteleg, si altceva, cand e la distanta imi trimite declaratii de dragoste, iar acasa cand vine imi face creerii zop, eu nu mai am aceleasi sentimente pentru el, m-am racit, poate undeva mi-a ajuns. Ce sa fac? singura nu pot trai ca nu pot muncii si el ma intretine. Dar oare eu nu voi fii fericita niciodata?

Răspuns Câştigător
| Prishille a răspuns:

Ti-am trimis un mesaj...

6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Ai intrat intr-un cerc vicios iar fericirea rar apare singura daca tu nu o cauti.Este greu sa-ti dau sfaturi pentru ca acum ai o varsta si nu poti sa mai iei totul de la zero.Banuiesc ca ai copii, cere-le parerea si roaga-i sa te ajute.

| gigiro a răspuns:

Nu vei avea liniste cu el,si pana nu vei lua viata in propriile maini, nu vei gasi linistea si fericirea. Ai acceptat prea mult timp aceasta situatie si acum e un pic cam tarziu. Daca vei avea o munca care sa-ti placa, bine platita.intr-o luna te pui pe picioare. Problema e ca de unde sa faci rost de o slujba. Probabil ca menajera intr-o familie normala, care sa-ti asigure si un loc de dormit.Pacat.

| dana_9056 a răspuns:

Ba da o sa fi am si eu o intrebare daca te rogi la Dumnezeu eu iti sugerez ca in fiecare noapte sa spui tatal nostru si sa te rogi pentru sotul tau si Dumnezeu o sa te ajute:* funda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lumy.si eu am divortat dupa 20 de ani atunci cand am descoperit ca am cancer am si doi copii si nu mi-a fost frica ca viata ma infrange doamne ajuta! fa ce dicteaza inima

| DenysaLove a răspuns:

Buna,ceva in genul este si mama doar ca la noi tata nu bea insa sunt alte probleme.Parerea mea si ce a facut mama: s-a indreptat mai mult spre Dumnezeu, si acum vad ca este mult mai linistita si incet incet lucrurile rele s-au rezolvat. Sfatul meu si parerea mea este sa te indrepti si u catre Dumnezeu si sa crezi din toata inima ca se v-a rezolva totul.Eu iti doresc multa sanatate, fericire si puterea de a trece peste toate lucrurile rele in viata asta:*

| nattyC_6241 a răspuns:

Buna! chiar daca nu am varsta necesara o sa iti spun parerea mea...cred ca datorita bolii tale ai o pensie, nu? nu trebuie sa stai cu cineva doar datorita faptului ca te intretine. eu cred ca esti destul de bolnava ca sa trebuiasca sa ii mai suporti si lui iesirile. daca continui asa o sa decazi cu totul si nu cred ca meriti asta. sfatul meu este sa vorbesti cu el si sa ii explici ca nu mai simti nimic pentru el, explica-i si motivul da-i un timp, poate incearca sa se schimbe si daca nu spune-i sa te lase in pace pentru ca nu meriti o viata asa...ai dreptul sa fi fericita!