| mariqwri a întrebat:

Sunt însărcinată in 9 luni, si as vrea sa imi dau copilul spre adopție, sunt foarte multe lucruri la mijloc si eu nu il pot creste. Am mare nevoie de ajutor.

5 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Nu cred că vei putea să-l dai spre adopție aici pe TPU.
Aici fetele sunt speriate să nu rămână gravide.
Nu cred că le-ar aranja un copil de-a gata.

| mariqwri explică (pentru Hammurabi):

Da stiu asta, dar speram sa primesc un ajutor, ceva orice, cineva care se ocupa cu o agenție sau ceva de genul.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns (pentru mariqwri):

Si de ce iti dai copilul spre adopție? De ce nu ti-l crești? Sa iti deschizi picioarele ti-a placut, dar să legăni nu-ti mai place? Oricum nu-ti va merge bine în viata, copilul te va blestema și te va căuta cândva

| Panamax a răspuns:

Daca ai impresia ca fara copil o sa-ti fie mai usor si o sa-ti faci o viata frumoasa bla bla bla, te inseli.
Nimic nu este intamplator.

| Violleta2022 a răspuns:

Adopta calea legala!
Daca faci sex fara sa-ti pese, nu arunca copilul in mainile mafiei.
Nu mai posta pe site-uri aiurea, ca risti sa ajungeti si tu si copilasul omorate, vandute sau pe piata de organe.
Contacteza spitalul si vorbeste cu psihologul de acolo, vezi ce se poate face legal!