| GiovannyGrandiossu a întrebat:

Cand dati mesaje iubitei/iubitului scrieti mereu lucruri banale sau chiar "puneti suflet" cand il compuneti si incercati sa fiti cat mai originali posibil? Lasati si un exemplu daca aveti placerea.

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Depinde de la caz la caz. In orice mesaj sunt puse sentimente, trairi. Uneori sunt tachinari, uneori minciunele, uneori declaratii de dragoste. Dar mereu traiesc o emotie aparte.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Orice mesaj, transmis pe orice cale, duce cu noi catre celalalt si o parte de suflet. De aceea trebuie sa fie unic. Intotdeauna mesajul meu este personalizat. Cuvintele si aranjamentul lor imi apartin in totalitate. Incerc de fiecare data sa aiba alt continut, pentru a nu deveni stereotip, desi transmit acelasi mesaj: de dragoste, desigur. Originalitatea este cea mai de apreciat. Imitatia nu are valoare. Exemple gasesti destule pe internet. Dar mult mai placuta ar fi creativitatea ta. Ai da in primul rand dovada de inteligenta si apoi partenerul ar percepe orice mesaj ca un dar doar pentru el. Toti iubim poate, sau aproximativ toti, si toti stim ce inseamna dragostea. Dar o percepem diferit.

| xibalba a răspuns:

Depinde. Daca trebuie sa ii comunic ceva, il scriu scurt si la obiect. Daca nu, inseamna ca am chef de "dulcegarii" si atunci ma lungesc. Original e fiecare in parte mai mult sau mai putin... Dar suflet pun, cum e si normal. Exemplu nu las, deja sunt intimitatile mele astea, sper ca intelegi.

| georgiana a răspuns:

Pun suflet in orice lucru pe care-l fac, macar un gram.In mesajele adresate iubitului incerc sa fiu eu, nu ma inspir din romane ca doar nu jucam o piesa de teatru.Cu cat e mai simplu si esti iubit de el/ea pe atat esti de multumit.
P. S: recunosc ca mi-ar placea o serenada sub balcon

| angelinthedark a răspuns:

MEREU original mesajul... daca vreau sa ii spun ceva ii spun direct fara alte adaugari, insa daca vreau sa ii trimit ceva frumos, atunci ii scriu cat se poate de original si verific de vreo 10 ori mesajul sa fie scris frumos si corect!

| MihaLoveYou a răspuns:

Eu nu pot sa scot un sunet persoanei iubite decat daca chiar vine din suflet, chiar ma blochez cand cineva imi zice Te iubesc!, daca nu simt nu pot spune "si eu". Poate ca uni spun fara sa simta, dar la mine nu functioneaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu-mi iese niciodata ceva contrafacut.Tre' sa fiu eu daca intelegi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intotdeauna pun suflet.Mesajele le dau mai ales cand imi e dor de persoana iubita...si atunci sigur e si o lacrima pe obraz...

| craciunitza_7057 a răspuns:

Mesajele suna ceva de genu: Neata te-ai trezit r-Da dar tu? Si eu. Ce faci? Bine tu? Ai facut etc? si etc... din cand in cand Te iubesc dar nu mereu. nu sunt f romantica.