| Adriana_9241 a întrebat:

Cand doi soti hotarasc sa divorteze si sotia sa pastreze numele lui, afecteaza cumva mai apoi viata sotiei, sa zicem, daca ar vrea sa se recasatoreasca?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu afecteaza deloc, nu are nici o legatura pastrarea numelui din vechea casatorie cu noua casatorie. La divort trebuie si sotul sa fie de acord cu pastrarea numelui ori ca sotia sa aiba motive temeinice pentru pastrarea acelui nume. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are cum sa te afecteze.Si eu mi-am pastrat numele sotului dupa divort pentru ca avem copii si nu vroiam sa ma cheme altfel decat pe ei.

| anuk a răspuns:

Nu cred adica este un act care arata ca cele doua persoane sunt divortate numele nu prea cred ca, conteaza si la fel nu cred ca afecteaza o viitoare casatorie a femeii. va lua numele viitorului sot

| Tadotaki a răspuns:

Nu cred.

| florinsandu a răspuns:

Numele poate sa-l pastreze numai daca vrea sotul sa il lase, nu influenteaza cu nimic, si-l poate schimba daca se marita din nou!

| remus030410 a răspuns:

Nu are cu ce sa afecteze.